Wirtualny spacer po urzędzie

Akcja "Lasy dla ludzi" w Leśnictwie Smoszew.

W czwartek tj. 20 września br. w na terenie Leśnictwa Smoszew, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Krotoszyn oraz dziećmi z Publicznego Przedszkola w Zdunach nasadzili las w miejscowości Chwaliszew dla nas i przyszłych pokoleń .

Rok 2012 stanowi dla nas kontynuację akcji zapoczątkowanej w 2011 roku przez ONZ pn. Międzynarodowy Rok Lasów. Głównym hasłem akcji są słowa „Lasy dla ludzi”, które mają na celu uświadamiać, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas na co  dzień.

Starosta Krotoszyński wraz z Nadleśnictwem Krotoszyn zorganizował akcje sadzenia lasu wraz z grupą „Smerfy” z Publicznego Przedszkola w Zdunach, której towarzyszył program edukacji ekologicznej. W Leśnictwie Smoszew czekały sadzonki drzew zapewnione przez Nadleśnictwo Krotoszyn oraz leśniczy Pan Andrzej Piesyk, pod którego ścisłym nadzorem przedszkolaki nasadziły nowy las złożony głównie z gatunków biocenotycznych tj. jarzębiny, kruszyny i kaliny koralowej.

Celem programu jest przypomnienie, że las to wielkie dobro publiczne i na wiele sposobów służy polskiemu społeczeństwu, więc szanujmy piękny przyrodniczy majątek i siebie nawzajem.

 D.K - WOŚRiL