Wirtualny spacer po urzędzie

Odblaski dla pierwszoklasistów

7 września br. w Zespole Szkół Nr 3 w Krotoszynie  zainaugurowano akcję „Bezpieczna droga do szkoły” realizowaną od wielu lat w ramach programu „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”. W spotkaniu,  Starostę Krotoszyńskiego Leszka Kulkę reprezentował Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich  i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Wichłacz, który przedstawił cel spotkania oraz omówił rolę elementów odblaskowych w poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów a szczególnie dzieci.

Podinspektor  Włodzimierz Szał z Komendy Powiatowej Policji w asyście  dzielnicowego  aspiranta Tomasza Zielezińskiego oraz   z-cy komendanta Straży Miejskiej Moniki Wasilewskiej   omówili, w formie pytań i prezentacji plansz, zasady  bezpiecznego poruszania się po drodze. Podobne spotkanie w dniu 10  września z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Macieja Bratborskiego odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 3  w Koźminie Wlkp.,w dniu11.09 w Rozdrażewie oraz Sulmierzycach.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana jest pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku funkcjonującej pod przewodnictwem Starosty Krotoszyńskiego.

Współorganizatorem akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.

 

Przedsięwzięcie to jest finansowane ze środków Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, Kobylinie, Sulmierzycach, Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., Urzędu Gminy.

  Zduny, Urzędu Gminy w Rozdrażewie oraz HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeniowe w Warszawie Oddział  w Krotoszynie.

 

Spotkania z udziałem dzielnicowych odbędą się  we wszystkich szkołach podstawowych a na terenie gminy Krotoszyn w spotkaniach wezmą udział również przedstawiciele Straży Miejskiej.