Wirtualny spacer po urzędzie

Uniwersytet III Wieku

Projekt realizowany od roku 2006 przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zarząd Oddziału Rejonowego w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie. W ramach projektu seniorzy z powiatu krotoszyńskiego od września do listopada będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju kursach, oraz  „Akademi Filmowej”.

W roku 2012 zaplanowano następujące kursy:
Krotoszyn:
     Aqua aerobic
     Kurs komputerowy
     Gastronomiczny
     Kurs plastyczny
     Gimnastyka
     Samoobrony
     Bukieciarstwo
     Język angielski
     Kurs dla wolontariuszy
     Kurs tańca
     Język niemiecki
Poza Krotoszynem:
     Koźmin Wlkp. – gastronomiczny
     Rozdrażew – gastronomiczny, warsztaty florystyczno-plastyczne
     Zduny – gastronomiczny
     Kobierno – kurs tańca


Zapisy od 23 sierpnia w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego w Krotoszynie, ul. Rynek 1, Krotoszyn, we wtorki i czwartki 10.00 – 12.00.

W miesiącach wrzesień, październik, listopad odbywać się będzie także Akademia Filmowa (raz w miesiącu), polegająca na otwartych dla wszystkich seniorów, bezpłatnych seansach filmowych połączonych z wykładami z historii kina (Bez zapisów, pierwszy seans filmowy - 6 września o godz. 16.00, terminy kolejnych spotkań zostaną podane poźniej).

Dodatkowych informacji udziela Wioleta Włodarczyk – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie (ul. Młyńska 2d/1, tel. (62) 722 88 91 / 722 88 92).


Projekt „Uniwersytet III Wieku” jest finansowany przez:
Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Wojewodę Wielkopolskiego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiat Krotoszyński, Miasto i Gminę Krotoszyn, Gminę i Miasto Zduny, Miasto i Gminę Koźmin Wlkp., Gminę Rozdrażew.

Partnerzy: Krotoszyński Ośrodek Kultury, Krotoszyńska Biblioteka Publiczna, I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie

Patron medialny: Gazeta Krotoszyńska