Wirtualny spacer po urzędzie

Apel do młodzieży i rodziców

Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie w związku z inauguracją w dniu 3 września 2012 roku szkolnego, zwraca się z prośbą do młodzieży o właściwe postępowanie i zachowanie się tego dnia. Policjanci i Strażnicy Miejscy w tym dniu przeprowadzą działania prewencyjne ukierunkowane na:
-niedopuszczenie do naruszeń prawa, w tym ładu i porządku przez młodzież szkolną,
-niedopuszczenie do wybryków chuligańskich,
-zapobieganie niszczeniu i dewastacji mienia.

Priorytetowym zadaniem policjantów i strażników miejskich będzie czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. W tym celu w rejonie szkół zagrożonych zdarzeniami drogowymi „stróże prawa” będą pełnili służby.
Ponadto będą dokonywane kontrole miejsc sprzedaży i spożycia alkoholu pod kątem przestrzegania  przepisów Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości, a w szczególności w zakresie przestrzegania zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.
W przypadku jakichkolwiek naruszeń prawa Policja i Straż Miejska będzie reagowała stanowczo i zdecydowanie, w uzasadnionych przypadkach nawet z powiadomieniem Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Do rodziców pierwszoklasistów zwracamy się z prośbą o przyprowadzenie swoich pociech do Szkoły uczulając ich na zagrożenia w ruchu drogowym (wskazując miejsca niebezpieczne, przejścia dla pieszych, wskazać właściwy sposób przechodzenia przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną). W przypadku wątpliwości policjanci i strażnicy miejscy pełniący służbę będą służyli Państwu wszechstronną pomocą.

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego krotoszyńscy policjanci dzieciom i młodzieży szkolnej życzą jak najlepszych ocen w szkole oraz bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

Tekst KPP Krotoszyn