Wirtualny spacer po urzędzie

Lekkoatleta Roszczak z wizytą u starosty

8 sierpnia lekkoatleta weteran pan Czesław Roszczak z Łagiewnik, odwiedził starostę Leszka Kulkę. Nasz etatowy multimedalista i mistrz świata, wręczył włodarzowi powiatu podziękowania za wsparcie finansowe jego wyjazdu na najbliższe Mistrzostwa Europy, które odbędą się za dwa tygodnie w Zittau (Niemcy).

Pan Roszczak przywiózł także puchar i dyplom za zdobycie I miejsca w ostatnim Mityngu Lekkoatletycznym w Pięcioboju Rzutowym, który odbył się 4 sierpnia w Dolnym Kubinie na Słowacji. Pan Czesław uzyskał tam doskonałe wyniki w poszczególnych konkurencjach – łącznie 4505 pkt. , co skutkowało nowym rekordem Polski, a tym samym jest najlepszym wynikiem w 5-cio boju wśród wszystkich kategorii wiekowych weteranów, w polskiej historii ruchu weterańskiego.


Pan starosta pogratulował panu Roszczakowi sukcesu i wspaniałych rezultatów oraz życzył powodzenia podczas najbliższego startu w Mistrzostwach Europy Weteranów w Zittau.

Warto dodać, że lekkoatleta z Łagiewnik podpisał z samorządem umowę i na każdych zawodach rangi mistrzowskiej w kraju i za granicą promuje powiat krotoszyński.
 
W spotkaniu uczestniczyli także naczelnik wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu Marzena Wiśniewska i inspektor ds. sportu Waldemar Wronecki.    

tekst i foto W. Wronecki