Wirtualny spacer po urzędzie

Protest przeciwko likwidacji sądu !

W piątek, 6 lipca z inicjatywy Starosty Krotoszyńskiego Leszka Kulki w siedzibie powiatu, odbyła się konferencja prasowa której tematem wiodącym było przygotowanie ogólnopolskiej akcji zbierania podpisów w celu ustawowego uregulowania ustroju sądów powszechnych.

W spotkaniu udział wzięli: poseł na sejm RP Maciej Orzechowski, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Franciszek Marszałek, starosta krotoszyński Leszek Kulka, przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Stanisław Szczotka, sędzia Sądu Rejonowego w Krotoszynie Dorota Wojtkowiak – Mielicka, przedstawiciele gmin powiatu krotoszyńskiego oraz dziennikarze lokalnych mediów.

Podczas konferencji oznajmiono, że w dniu 15 lipca  godz. 12ºº-15ºº przed Sądem Rejonowym w Krotoszynie, odbędzie się ogólnopolska akcja zbierania podpisów, która będzie jednocześnie apelem do ministra Jarosława Gowina o pozostawienie Sądu Rejonowego w Krotoszynie. Takie ustalenia zapadły w trakcie poprzedzających konferencję rozmów reprezentantów wszystkich samorządów, z terenu naszego powiatu.

Projekt rozporządzenia zakłada bowiem, że w regionie kaliskim przewidziano do likwidacji trzy sądy rejonowe - w Krotoszynie, Pleszewie i Ostrzeszowie. wymienione sądy miałyby podlegać odpowiednio sądom rejonowym w Ostrowie Wlkp., Jarocinie i Kępnie. Poseł i samorządowcy zdecydowanie sprzeciwiają się takiemu rozwiązaniu.
 
Listy z podpisami mieszkańców powiatu przeciwko likwidacji Sądu Rejonowego w Krotoszynie, można składać w budynku starostwa do końca lipca br.

Pobierz listę.