Wirtualny spacer po urzędzie

Pociąg Ziemianin w Krotoszynie

W sobotę, 9 czerwca o godzinie 14. 30 na peron przy dworcu w Krotoszynie wjechał specjalny pociąg turystyczny o nazwie "Ziemianin".  

O godzinie 13.55 spod krotoszyńskiego ratusza wyruszył  na plac dworcowy pochód prowadzony przez Krotoszyńską Orkiestrę Dętą, Zespół Tańca Ludowego  KROTOSZANIE, Rodzinę Ułańską oraz motocyklistów.

W Krotoszynie postój planowany był do godziny 15.40. W tym czasie mieszkańcy miasta oraz pasażerowie mogli podziwiać tankowanie lokomotywy wodą z samochodu straży pożarnej,  paradę Rodziny Ułańskiej motocykli i  bryczek.  Na placu dworcowym był podstawiony autobus z przewodnikiem - wszyscy  chętni pasażerowie pociągu  mogli zwiedzić  nasze miasto.

Na odwiedzających dworzec czekali członkowie Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej, którzy opowiadali o najważniejszych momentach w dziejach krotoszyńskiej kolei.

Na stoiskach przygotowanych przez Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Muzeum Regionalne, Towarzystwo Miłośników i Badaczy Krotoszyna wystawione zostały   pamiątki związane z Ziemią Krotoszyńską.

Czas postoju pociągu umilała Krotoszyńska Orkiestra Dęta oraz Zespół Tańca Ludowego "Krotoszanie". Dużą atrakcją dla dzieci była kolejka wąskotorowa stojąca w pobliżu dworca kolejowego.

Wszyscy uczestnicy zabawy obdarowani zostali pierwszym  numerem Krotoszyńskiego Kuriera Kolejowego, który został wydany  na przyjazd "Ziemianina". 

 

Film Franciszka Kurzawy

Galeria zdjęć: