Wirtualny spacer po urzędzie

Sukces reprezentacji powiatu krotoszyńskiego!

Podczas odbywających się w Kole i Kościelcu Mini Mistrzostw Europy 2012 w Piłce Nożnej Drużyn Młodzieżowych, reprezentacja powiatu krotoszyńskiego rocznik 1996 i mł. zdobyła I miejsce i odebrała okazały puchar oraz medale z rąk Wicemarszałka Sejmu RP pana Eugeniusza Grzeszczaka. W międzynarodowym turnieju udział wzięło 16 drużyn z Polski i Ukrainy. Reprezentujący powiat zawodnicy KKS ASTRY Krotoszyn (junior mł.) wychowankowie trenera Przemysława Gustowskiego, byli rewelacją zawodów i gromili swoich rywali w meczach grupowych, półfinale i wielkim finale. Niedzielne mecze finałowe obejrzało wielu kibiców z Koła i okolic oraz zaproszeni goście na czele z wicemarszałkiem sejmu RP panem Eugeniuszem Grzeszczakiem, ambasadorami  Ukrainy i Gruzji oraz starostą krotoszyńskim panem Leszkiem Kulką. Włodarz powiatu krotoszyńskiego nie krył zadowolenia z postawy naszych młodych piłkarzy, którzy w dniach 1-3 czerwca byli najlepszymi „ambasadorami” naszej „małej ojczyzny” w tym doborowym, międzynarodowym towarzystwie zgromadzonym w Kole.
 
Na najwyższe słowa uznania zasługują wszyscy zawodnicy z trenerem Gustowskim na czele, ale organizatorzy postanowili wyróżnić indywidualności turnieju i tak:
Król strzelców  – Mikołaj Marciniak 23 gole w 5 meczach
Najlepszy bramkarz – Mateusz Wronecki  5 goli wpuszczonych w całym turnieju.

Skład złotej drużyny: Mateusz Wronecki, Jakub Sekula, Piotr Cichowlas, Szymon Jankowski (kap.), Artur Młynarczyk, Mikołaj Marciniak, Dawid Przybyszewski, Kamil Talarczyk, Michał Biernat, Łukasz Budziak, trener Przemysław Gustowski.