Wirtualny spacer po urzędzie

Wielkopolanie mistrzami Polski

Reprezentacja Województwa Wielkopolskiego w piłce nożnej chłopców, prowadzona przez trenera Łukasza Raka z Krotoszyna triumfowała w  IX Turnieju im. L.Jezierskiego (Łódź 28 IV – 1 V 2012)- Mistrzostwach Polski U-12. W meczu finałowym spotkały się reprezentacje Wielkopolskiego ZPN i Mazowieckiego ZPN. Po bardzo wyrównanym i zaciętym, rozgrywanym w tropikalnych warunkach meczu, zwyciężyli 2:0 młodzi zawodnicy z województwa wielkopolskiego. Bramki zdobyli Paweł Tupaj i Piotr Wujec. Zmaganiom następcom Leszka Jezierskiego przyglądali się Prezes ŁZPN Edward Potok, Wiceprezes PZPN Janusz Matusiak, legendarny podopieczny wielkiego Trenera, "człowiek który zatrzymał Anglię", obecnie Poseł RP Jan Tomaszewski, przedstawiciele PZPN Jan Benigier i Dariusz Gęsior oraz wielu innych.
Po zakończeniu wręczono medale i puchary oraz nagrody dla najlepszych drużyn. Wyróżniono także najlepszych zawodników w poszczególnych ekipach .Nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów otrzymali Mateusz Kortyla z Kujawsko-Pomorskiego ZPN, Damian Matyja z Małopolskiego ZPN, Jakub Sinior z Mazowieckiego ZPN oraz Mateusz Skrzypczak z Wielkopolskiego ZPN. Najlepszym bramkarzem całego turnieju uznano Filipa Białoruskiego z Mazowieckiego ZPN, najlepszym zawodnikiem - Pawła Tupaja z Wielkolskiego ZPN , a królem strzelców został jego kolega z drużyny - Eryk Kryg.
Wszyscy wyróżnieni otrzymali statuetki wręczone przez żonę Leszka Jezierskiego - Panią Henrykę Jezierską, a ponadto nagrody rzeczowe ufundowane przez łódzkie kluby Ekstraklasy - ŁKS i Widzew.
Klasyfikacja końcowa
1.Wielkopolski ZPN
2.Mazowiecki ZPN
3.Małopolski ZPN
4.Kujawsko-Pomorski ZPN

Trener Łukasz Rak prowadzi zespół reprezentacji WZPNu od 1,5 roku i był to pierwszy sprawdzian jego dotychczasowej pracy na tym stanowisku. Poprzeczka została zawieszona wysoko ale liczymy, że w kolejnych latach nie będzie gorzej…