Wirtualny spacer po urzędzie

Najlepsi informatycy w powiecie...

W czwartek 12 kwietnia br. został przeprowadzony finał IX Powiatowego Konkursu Informatycznego, którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. F. Libelta w Krotoszynie. W drugim etapie konkursu wzięło udział 17 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Reprezentacje szkół składały się tradycyjnie z czterech uczniów. W II etapie konkursu sprawdzono wiedzę uczestników, którzy rozwiązywali test teoretyczny składający się z 40 pytań. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik zdobywał 1 punkt. Dwunastu uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów, zostało zakwalifikowanych zgodnie z regulaminem przez komisję konkursową do trzeciego, a zarazem ostatniego etapu konkursu. Byli to:
1.Łukasz Marszałek - I LO w Krotoszynie (30 pkt.)
2.Mateusz Gruszka - ZSP nr 2 w Krotoszynie (29 pkt.)
3.Szymon Jankowski - ZSP nr 2 w Krotoszynie (29 pkt.)
4.Michał Kęsy - ZSP nr 2 w Krotoszynie (28 pkt.)
5.Adrian Szwałek - ZSP nr 2 w Krotoszynie (27 pkt.)
6.Kamil Wygralak - I LO w Krotoszynie (25 pkt.)
7.Krystian Glapa - I LO w Krotoszynie (25 pkt.)
8.Bartosz Bochenek - I LO w Koźminie Wlkp. (23 pkt.)
9.Bartosz Bierła - I LO w Koźminie Wlkp. (22 pkt.)
10.Marcin Stachowiak - I LO w Krotoszynie (22 pkt.)
11.Patryk Gola - I LO w Koźminie Wlkp. (18 pkt.)
12.Piotr Staniewski - I LO w Koźminie Wlkp. (17 pkt.)

W trzecim etapie, w czasie 90 minut należało rozwiązać pięć zadań praktycznych o różnym stopniu trudności i zróżnicowanej liczbie punktów, które można było za nie zdobyć. Maksymalnie uczestnicy mogli zdobyć za wszystkie poprawnie wykonane zadania 40 pkt. Do rozwiązania zadań każdy finalista mógł wykorzystać całe zainstalowane na komputerach oprogramowanie. Na podstawie liczby punktów zdobytych w ostatnim etapie konkursu wyłoniono laureatów konkursu, którymi są:
1.Szymon Jankowski - ZSP nr 2 w Krotoszynie (26 pkt.)
2.Krystian Glapa - I LO w Krotoszynie (21 pkt.)
3.Mateusz Gruszka - ZSP nr 2 w Krotoszynie (14 pkt.)

Przyznano także dwa wyróżnienia, które zdobyli:
•Adrian Szwałek - ZSP nr 2 w Krotoszynie (12 pkt.)
•Kamil Wygralak - I LO w Krotoszynie (12 pkt.)

Przeprowadzona została także klasyfikacja drużynowa na podstawie liczby punktów zdobytych przez wszystkich członków drużyny w obu rozegranych etapach konkursu, która kształtuje się następująco:
1.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie
2.I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie
3.I Liceum Ogólnokształcące w Koźminie Wlkp.
4.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie
5.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koźminie Wlkp.

Uroczyste zakończenie i podsumowanie konkursu odbyło się w Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie. Zaproszonych gości i finalistów przywitała p. dyrektor Elżbieta Płóciennik. Ogłoszenie wyników uświetnił występ wokalno-taneczny krotoszyńskich licealistów. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, które wręczył wicestarosta krotoszyński p. Krzysztof Kaczmarek.
Nagrody zakupiono ze środków finansowych otrzymanych od Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, a także zostały ofiarowane przez sponsora konkursu tj. p. Jarosława Han - firma Login Computer, któremu pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować za wsparcie naszej imprezy. Pragniemy również serdecznie podziękować Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja i młodzieży za gościnne przyjęcie i uświetnienie uroczystości finału VIII PKI.
Cieszymy się, że ten konkurs zagościł na stałe w kalendarzu imprez oświatowych organizowanych w naszym powiecie. Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnym już jubileuszowym X Powiatowym Konkursie Informatycznym za rok.
Konkurs jest nieprzerwanie przeprowadzany od 2004r. i ma na celu propagowanie wśród młodzieży szkół Ponadgimnazjalnych naszego powiatu nowych technologii i informatyki. Wielu spośród laureatów związało swój zawodowy rozwój z informatyką np. skoczyło lub jeszcze studiuje informatykę lub kierunki związane z nowymi technologiami. Kilku laureatów pracuje w branży teleinformatycznej.