Wirtualny spacer po urzędzie

Młodzież krotoszyńskiej CERAMY w Holandii

Od 15 do 21 kwietnia młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie po raz kolejny miała możliwość gościć w zaprzyjaźnionym holenderskim mieście Brummen. Dwudziestoosobowa grupa wraz z opiekunami pojechała tam z rewizytą na spotkanie z uczniami z partnerskiej szkoły ROC A12 w Velp. Uczniowie ZSP nr 1 już pierwszego dnia mieli okazję zwiedzić Brummen

 Na naszą młodzież czekało w Holandii wiele atrakcji: skansen z typową architekturą holenderskich domów (na przestrzeni wieków), muzeum papiernictwa, zabytki Arnhem. Miłośnicy historii uzupełnili swoją wiedzę na temat największej operacji wojskowej, z udziałem polskiej dywizji powietrzno – desantowej w Arnhem podczas II wojny światowej, zwiedzając cmentarz w Oosterbeeck. Dla wielu osób wielką atrakcją był rejs statkiem po kanałach Amsterdamu. To niezwykle atrakcyjne dla turystów miasto zrobiło na młodzieży wielkie wrażenie: muzeum Madame Tussauds, Pałac Królewski czy Plac Dam to miejsca, do których nasi uczniowie zapewne powrócą. Jednakże na długo  w naszej pamięci pozostanie wizyta w największym europejskim delfinarium w Harderwijk. Show z udziałem wytresowanych delfinów wszyscy oglądali z zapartym tchem.
         Wyjazd młodzieży ZSP nr 1 był możliwy dzięki wsparciu finansowemu, jakiego udzielili nam: Krotoszyńskie Towarzystwo Przyjaźni Holendersko - Polskie w Krotoszynie oraz Rada Rodziców przy ZSP nr 1 w Krotoszynie.
         Osobne podziękowania składamy na ręce członków Towarzystwa Polsko – Holenderskiego w Brummen za ugoszczenie naszej grupy w Holandii oraz Panu Ireneuszowi Podziemskiemu, który był naszym przewodnikiem po zakątkach holenderskich miast.
         Dziękujemy wszystkim za pomoc i czekamy z niecierpliwością na kolejny tak ciekawy i pełen wrażeń wyjazd do Holandii.