Wirtualny spacer po urzędzie

Powiat Krotoszyński gospodarzem konwentu starostów

Starostwie z całej Wielkopolski gościli we wtorek, 24 kwietnia 2012r. w Krotoszynie. W auli I LO im. H. Kołłątaja odbył się Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego. Gospodarzami spotkania byli Lech Janicki – starosta ostrzeszowski, a zarazem Przewodniczący Konwentu oraz Leszek Kulka –  starosta krotoszyński.
Gości przywitała dyrektor I LO Elżbieta Płóciennik, która przedstawiła historię kierowanej przez siebie szkoły.

Głównymi tematami spotkania były:  funkcjonowanie Powiatowych Inspektoratów Nadzoru Budowlanego, Kontraktacja Usług Ratownictwa Medycznego na lata 2013-18 oraz sytuacja na wielkopolskim rynku pracy. 
W związku z pierwszym z tematów gościem konwentu był Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowalnego Jerzy Witczak. Kreśląc sytuację w nadzorze zwrócił uwagę, iż powiatowym inspekcjom brakuje wykwalifikowanej kadry. Jest to spowodowane między innymi skromnymi zarobkami w tej instytucji. Starostów natomiast najbardziej interesował  fakt potwierdzenia lub nie informacji o planowanej konsolidacji  służb nadzoru budowlanego, co oznaczać może likwidację inspektoratów powiatowych. J. Witczak nie czuł się upoważniony do przekazania wiadomości na ten temat. Starostwie zdecydowanie wyrazili swój pogląd, iż powinni być informowani o planowanych zmianach zanim one nastąpią i zmiany te powinny być konsultowane z samorządami powiatowymi.
W dyskusji na temat regionalnego rynku pracy raport na ten temat przedstawiła Dyrektor Wojewódzkiego Rynku Pracy Barbara Kwapiszewska.
Po zakończeniu części roboczej konwentu starostowie wzięli udział w wojewódzkich obchodach Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, które także odbyły się w Krotoszynie.