Wirtualny spacer po urzędzie

Uczniowie z Trójki z wizytą w Niemczech

W dniach 14-18 marca uczniowie Technikum nr 3 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 wraz z opiekunami p. M. Zuchowską i p. S. Tanasiem w ramach Międzynarodowego Spotkania Projektu Comenius przebywali w miejscowości Bensheim w Niemczech.
Realizując projekt pt. „Opportunity Comenius” przebywała tam młodzież z Polski, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz Francji. W trakcie wizyty uczniowie wraz ze swoimi zagranicznymi kolegami tworzyli m.in. prezentację na temat krajowych przedsiębiorstw, cieszących się największą popularnością oraz opracowali słownik angielsko- polski związany  z pracą zawodową. Młodzież uczestniczyła także w zajęciach w Geschwister Scholl Schule i odwiedziła siedzibę firmy Sirona, która zajmuje się produkcją sprzętu i materiałów stomatologicznych. Uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe. Zobaczyli jak uczą się ich rówieśnicy z różnych krajów Europy. Oczywiście był też czas na rozrywkę . Po zajęciach uczestnicy projektu zwiedzali piękne miasteczko i świetnie bawili się na kręgielni.

Było to już drugie spotkanie w ramach projektu Comenius. Kolejne odbędzie się w listopadzie, a jego gospodarzem będą właśnie uczniowie Trójki.