Wirtualny spacer po urzędzie

Powiatowe mistrzostwa pierwszej pomocy

Dnia 30 marca 2012 r. w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Krotoszynie, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorem szczebla powiatowego był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie oraz Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.
W mistrzostwach uczestniczyły reprezentacje ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Przebieg mistrzostw polegał na rozwiązaniu testu oraz ćwiczeniach praktycznych, gdzie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pierwsze miejsce na szczeblu powiatowym  zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zdunach w składzie:
- Artur Michalak
- Jakub Jakubiak
- Kamila Podhorodecka
- Karol Szóstak
- Marek Jamróg
Opiekunem drużyny była pani Patrycja Kruszczyńska.

Drugie miejsce przypadło drużynie  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, w składzie:
-Wojciech Bartkowiak
-Klaudia Grzymisławska
-Kamil Klonowski
-Marta Więcek
-Adrian Małecki
Opiekunem drużyny była pani Ewa Rożek.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna  I Liceum Ogólnokształcącemu im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie w składzie:
- Karolina Drygas
- Mikołaj Dziuba
- Jakub Grabczan
- Filip Dudek
- Sylwia Krupa
Opiekunem drużyna była pani Julita Szał.

Zwycięska drużyna zdobyła puchar Starosty Krotoszyńskiego Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Leszka Kulki.
Drużyna, która zdobyła drugie i trzecie miejsce otrzymała puchary ufundowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie. Pozostałe drużyny otrzymały statuetki i dyplomy ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Leszka Kulkę
Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zdunach będzie reprezentowała powiat krotoszyński w eliminacjach wojewódzkich.
 
Organizatorzy eliminacji powiatowych dziękują Panu Jackowi Cierniewskiemu  dyrektorowi  Centrum Sportu i Rekreacji w Krotoszynie za udostępnienie pomieszczeń oraz zespołowi sędziowskiemu, składającego się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz pracowników Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego.