Wirtualny spacer po urzędzie

Firmy, które trwają przez pokolenia

W dniu 29 marca 2012r. w Galerii Refektarz KOK odbył się wernisaż Wystawy Wielopokoleniowych Firm Rodzinnych w Krotoszynie. Wystawę przygotował zespół nauczycieli przedmiotów ekonomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola F. Libelta w Krotoszynie.

Ekspozycja odbyła się  pod honorowym patronatem Burmistrza Krotoszyna Juliana Joksia.

W wernisażu uczestniczył ponadto Starosta Krotoszyński Leszek Kulka, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Franciszek Marszałek, Przewodnicząca Rady Miejskiej Krotoszyna Zofia Jamka, właściciele Firm uczestniczących w Wystawie wraz z rodzinami oraz przedstawiciele organizacji i instytucji działających w Krotoszynie. Honorowym gościem wernisażu był prof. dr hab. Stanisław Dylak z UAM w Poznaniu, współpracujący z III Liceum Ogólnokształcącym o nachyleniu pedagogicznym.

 

Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły mgr Roman Olejnik. Po prezentacji medialnej 10 Firm uczestniczących w Wystawie, Burmistrz Krotoszyna wręczył ich właścicielom dyplomy gratulacyjne oraz drobne upominki promujące Krotoszyn. Następnie uczestnicy wernisażu wysłuchali okolicznościowego wystąpienia prof. dr hab. Stanisława Dylaka oraz obejrzeli montaż literacko-muzyczny o tematyce związanej z przedsiębiorczością rodzinną.

 

Ostatnim punktem wernisażu było zwiedzanie Wystawy, która spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem uczestników wernisażu, wywołując często wiele wspomnień i wzruszeń. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się również ekspozycja "Krotoszyn na starej fotografii". Wszyscy zainteresowani mogą zwiedzić Wystawę, która będzie czynna do dnia 16 kwietnia 2012. Zwiedzanie grupowe prosimy zgłaszać i uzgodnić pod nr kom. 509 282 972. Tę Wystawę warto obejrzeć..., ponieważ skłania do wielu refleksji i przemyśleń. Serdecznie zapraszamy.


Autor artykułu: mgr Jan Urbaniak
Foto: Daniel Mikołajczyk