Wirtualny spacer po urzędzie

Spiewać każdy może

27 marca w Kinie Przedwiośnie, odbyła się II Edycja Konkursu Wokalnego pod hasłem „Śpiewać każdy może”. Tegorocznym gościem specjalnym był Gabriel Fleszar. Tradycyjnie organizatorem imprezy był Zespół Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej, a współorganizatorem Krotoszyński Ośrodek Kultury. Konkurs miał zasięg wojewódzki i mogło w nim wziąć udział każde dziecko, bez względu na rodzaj niepełnosprawności.
W jury zasiedli Gabriel Fleszar, piosenkarz, Jolanta Szóstak, dyrektor ZSS w Krotoszynie, Lidia Saracen z KOK-u oraz Jakub Leciej, który jednocześnie ufundował nagrodę dla zwycięzcy, w postaci nagrania piosenki w profesjonalnym studiu nagrań. Konkurs poprowadził Andrzej Piotrowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Do zmagań konkursowych, niewątpliwie wyrównanych pod względem wykonania,  przystąpiło 10 uczestników w siedmiu występach wokalnych.

W przerwie publiczność podziwiała występy taneczne oraz dziewięcioletnią Oliwię Wieczorek z Goliny, która zaśpiewała „Szklaną pogodę” i „Cykady na Cykladach”
Jakże wzruszające było zakończenie konkursu, a zwłaszcza jego finał i ogłoszenie werdyktu. Jednogłośnie jury zadecydowało iż I miejsce  zajęła Sabina Robakowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach, która wykonała w części konkursowej piosenkę  „Allelujah", II miejsce należało do zeszłorocznej zwyciężczyni Anny Kurpińskiej z       Zespołu Szkół Specjalnych w Pleszewie, wykonującej utwór Urszuli „Konik na biegunach", III zaś miejsce zajął duet Małgorzaty Pieszak i Kamilii Dworniczak, który zaprezentował utwór Sylwii Grzeszczak „Na zakręcie". Oto finałowa trójka a raczej czwórka, jak wspomniał Gabriel Fleszar, nieważne, że ktoś nie został wyczytany, wszyscy wygrali, bo wygrała muzyka. Na zakończenie Gabriel Fleszar wraz z uczestnikami konkursu oraz jurorami zaśpiewał swój przebój „Kroplą deszczu”.
 
Organizatorzy serdecznie dziękują Gabrielowi Fleszarowi, Andrzejowi Piotrowskiemu, Starostwu Powiatowemu w Krotoszynie, dyrekcji i przedstawicielom KOK-u, Jakubowi Leciejowi, KL Studio Nagrań i wszystkim, którzy popierają i wspierają taki rodzaj imprez integracyjnych.

tekst i foto, ZSS w Krotoszynie.