Wirtualny spacer po urzędzie

Bronisław Koncewicz z Długołęki, Wielkopolskim Rolnikiem Roku 2011 !

W dniu 25 marca 2012 roku, w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala ogłoszenia wyników XI edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2011. Konkurs, jak co roku, organizowany był przez samorząd województwa wielkopolskiego.

Z terenu powiatu krotoszyńskiego, Starosta Krotoszyński zgłosił do udziału w konkursie 4 rolników.

Kapituła konkursu, powołana została przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W jej skład wchodzili przedstawiciele nauki (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), przedstawiciele instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, posłowie na sejm RP, radni sejmiku województwa wielkopolskiego oraz laureaci poprzednich edycji konkursu. Kapitule przewodniczył Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr. hab. Grzegorz Skrzypczak. Członkowie kapituły wizytowali zgłoszone gospodarstwa. Oceniane były: wyniki osiągnięte w produkcji, innowacyjność produkcji oraz dbałość o środowisko naturalne. W wyniku przeprowadzonej oceny nominację na Wielkopolskiego Rolnika Roku 2011 uzyskało 16 rolników z województwa wielkopolskiego, w tym dwóch rolników z terenu powiatu krotoszyńskiego:

- Damian Kaźmierczak z Brzozy, gm. Krotoszyn
- Bronisław Koncewicz z Długołeki, gm. Kobylin


Nominacje wręczone zostały na uroczystej gali. Należy zaznaczyć, że są to najlepsi rolnicy z wielkopolski.

Spośród wyróżnionej szesnastki rolników, Kapituła Konkursu wybrała 9 laureatów, najlepszych z najlepszych. Wśród nich znalazł się rolnik z Długołeki w gminie Kobylin, Pan Bronisław Koncewicz.

Bronisław Koncewicz z żoną Heleną objął gospodarstwo we wsi Długołęka w powiecie krotoszyńskim po swoich rodzicach w 1980 roku. Gospodarstwo liczy prawie 30 ha, a gospodarz prowadzi w nim zarówno hodowlę bydła mlecznego, jak i tucz trzody chlewnej. W strukturze zasiewów dominują zboża: pszenica, pszenżyto i kukurydza. Gospodarstwo  przez lata modernizowano. Dziś utrzymuje się w nim 20 krów o średniej rocznej wydajności 10.778 litrów mleka. Jako hodowca bydła mlecznego gospodarz zdobywa najwyższe nagrody w lokalnych konkursach. Bardzo dobre wyniki uzyskują też Państwo Koncewiczowie w chowie trzody chlewnej. Gospodarstwo rocznie sprzedaje 900 tuczników. Jako wzorcowe gospodarstwo o charakterze wielokierunkowym służy celom naukowym i pokazowym.

Marszałek Marek Woźniak wręczył laureatom konkursu Statuetki Siewcy i dyplomy. W uroczystości udział wziął także Krzysztof Grabowski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Gratulacje naszym laureatom złożył również Starosta Krotoszyński p. Leszek Kulka oraz radny sejmiku wielkopolskiego p. Franciszek Marszałek.

Panie Bronisławie! Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przyłączają się do gratulacji!


Galeria zdjęć - kliknij 


Lista nominowanych:  plik PDF

G. Ziętkiewicz - WOŚRiL