Wirtualny spacer po urzędzie

Projekt Deutsch-Wagen-Tour w ZSP 2

Dnia 20 marca 2012 w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie, odbyły się warsztaty prowadzone przez Panią Justynę Wichłacz –lektorkę Instytutu Goethego z Poznania. Projekt „DEUTSCH-WAGEN-TOUR” wykorzystując  nowatorskie metody promuje naukę języka niemieckiego. Poprzez realizację projektu „Deutsch-Wagen-Tour”  Instytut Goethego chce przyczynić się do wzrostu popularności języka niemieckiego w Polsce. Istotą kampanii jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z lektorami Instytutu oraz rożnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym.
Uczniowie naszej szkoły uczestnicząc w zabawach i grach mogli przyswajać nieznane słownictwo i na pewno pozytywnie zostali zachęceni do dalszej pracy nad językiem obcym.
Wszyscy uczniowie za aktywny udział i zaangażowanie otrzymali świetne gadżety , począwszy od długopisów, bluzek aż po przepiękne torby.
Niespodzianki czekały również na nauczycielki języka niemieckiego i dyrekcję ,którzy otrzymali wiele materiałów do przyszłej pracy z uczniem.

tekst, foto ZSP 2