Wirtualny spacer po urzędzie

XII Wielkopolski Konkurs NASZA EUROPA

15 marca 2012 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Krotoszynie odbył się powiatowy etap XII Wielkopolskiego Konkursu NASZA EUROPA.

Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Samorządowe z Konina. Do etapu powiatowego po eliminacjach szkolnych przeszło dziewiętnastu uczniów.  Reprezentowali oni: I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wlkp., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. F. Libelta w Krotoszynie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach.  

Uczestnicy konkursu zostali zapoznani z regulaminem etapu powiatowego. Nad całością czuwała komisja konkursowa, która została powołana z nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie. Uczniowie odpowiadali na 20 testowych pytań, zakreślając jedną poprawną odpowiedź. Mieli na to 45 minut.
Następnie komisja konkursowa dokonała oceny prac. Ze względu na to, iż dwójka uczniów uzyskała taką samą ilość punktów, komisja zadecydowała o przeprowadzeniu dogrywki.

Pierwsze miejsce i największą liczbę punków uzyskał Mateusz Pluta, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, na drugim miejscu znalazł się Oskar Strasburger również uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Robakowskiemu z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie.

Starostwo Powiatowe w Krotoszynie ufundowało laureatom trzech pierwszych miejsc  nagrody książkowe.

Szczególne podziękowania należą się opiekunom klubów: pani Karolinie Matuszewskiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, pani Lucynie Radojewskiej – Felczak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wlkp. w Koźminie Wlkp., pani Magdalenie Zych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. F. Libelta w Krotoszynie, pani Renacie Błażejczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach oraz panu Sławomirowi Tanaś z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy a Mateuszowi Plucie i Oskarowi Strasburgerowi życzymy dalszych sukcesów na szczeblu wojewódzkim.