Wirtualny spacer po urzędzie

IV Szkolne Targi Edukacyjne

14 marca 2012r. w ZSP nr 2 odbyły się po raz czwarty Szkolne Targi Edukacyjne pod honorowym patronatem Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie. Uczniowie spotkali się z przedstawicielami wyższych uczelni i szkół policealnych oraz uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez instytucje rynku pracy.
Atrakcją była wizyta biznesmena - właściciela krotoszyńskiego Intermarche pana Roberta Dzwoniarka - absolwenta naszej szkoły, który doradzał uczniom, jak założyć i skutecznie prowadzić własne przedsiębiorstwo. W tym roku gośćmi IV Szkolnych Targów Edukacyjnych byli:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu,
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu,
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu,
Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu,
Politechnika Poznańska,
Wielkopolska Wyższa Szkoła Humanistyczno - Ekonomiczna w Jarocinie,
Wyższa Szkoła Humanistyczna w Lesznie,
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi – wydział w Ostrowie Wielkopolskim,
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Kaliszu,
Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej we Wrocławiu,
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu,
Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu,
Centrum Nauki i Biznesu „Żak”,
Policealna Szkoła Kosmetyczna Akademia Zdrowia i Urody,
Telewizja Studencka „Campus” we Wrocławiu,
Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie,
Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Kaliszu,
Klub Pracy w Krotoszynie,
Punkt Pośrednictwa Pracy w Krotoszynie,
Intermarche Krotoszyn.
W czasie spotkań uczelnie zaprezentowały własną ofertę edukacyjną, omówiły system stypendialny, perspektywy kariery zawodowej, a także warunki rekrutacji. Studenci opowiadali o urokach życia żaków, co stało się dodatkową zachętą do podjęcia dalszej nauki. Jak co roku w naszych działaniach wspierały nas lokalne instytucje. Powiatowy Urząd Pracy przeprowadził zajęcia z maturzystami, a młodsze klasy uczestniczyły w warsztatach w Klubie Pracy i w spotkaniu z Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w Kaliszu.

Pozyskaną wiedzę o edukacji i rynku pracy nasi uczniowie mogą sprawdzić w kolejnych edycjach konkursu organizowanego w ramach targów. Tegorocznymi laureatami zostali: I m.-Anna Andrzejewska z I d, II m. Mateusz Śliwiński z II d, III m. Mateusz Liberski z II c. Nagrody dla zwycięzców ufundował Powiatowy Urząd Pracy, a wręczyli je wicedyrektor PUP pani Małgorzata Grzempowska oraz dyrektor szkoły pan Roman Olejnik.

Nasz projekt dokumentowała krotoszyńska prasa „Rzecz Krotoszyńska” oraz „Gazeta Krotoszyńska”, a o roli mediów i swojej przygodzie z telewizją studencką opowiadał jeden z redaktorów TV „Campus” z Wrocławia. Szkolne Targi Edukacyjne to doskonała forma doradztwa zawodowego, które w ZSP nr 2 jest jednym z priorytetów, realizowanych w ramach programu wspierającego uczniów w planowaniu dalszego kształcenia i własnej kariery zawodowej.


Autor artykułu: mgr Anna Smal