Wirtualny spacer po urzędzie

Wielki sukces

Zakończyła się IV edycja Wielkopolskiego Konkursu "Statystyka mnie dotyka", którego organizatorami są Urząd Statystyczny w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Była ona objęta honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Walkowiak oraz Dziekana Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. dr. hab. Emila Panka. Reprezentacja ZSP 2 zajęła w konkursie I miejsce.

Głównymi celami Konkursu jest popularyzacja statystyki jako źródła wiedzy o procesach społeczno-gospodarczych w aspekcie regionalnym i lokalnym oraz zachęcenie do stosowania metod statystycznych w opisie, analizie i prognozowaniu zjawisk i zarządzaniu.

Wielki sukces w tym Konkursie odniósł zespół uczennic z Technikum Handlowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola F. Libelta w Krotoszynie w składzie:  Katarzyna Mielcarek, Dominika Mikołajczyk i Angelika Stelmach, pracujący pod kierunkiem nauczyciela Jana Urbaniaka, zajmując I miejsce w Wielkopolsce. Tematem badania zespołu było wykorzystywanie Internetu do zakupu towarów i usług. Uroczystość wręczenia nagród nastąpi podczas Kongresu Statystyki Polskiej, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 18 - 20 kwietnia 2012 r.

Kolejny sukces "Dwójki" posiadającej prestiżowy certyfikat "Szkoły Przedsiębiorczości", jest potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia zawodowego i kształtowania umiejętności praktycznych niezbędnych w działalności gospodarczej.

Wyniki Konkursu i nagrodzone prace zostały opublikowane na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Poznaniu pod adresem www.stat.gov.pl/poznan.

 

Autor artykułu: mgr Jan Urbaniak

Foto: mgr inż. Przemysław Wójcik