Wirtualny spacer po urzędzie

Wystawa wielopokoleniowych firm rodzinnych

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola F. Libelta w Krotoszynie organizuje w dniach od 26.03 - 15.04.2012 r. w Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury w Krotoszynie ul. Mały Rynek 1 wystawę obrazującą powstanie, rozwój i stan obecny wielopokoleniowych firm rodzinnych, których historia sięga okresu międzywojennego i wcześniejszego.

Te firmy są pięknym przykładem przekazywania tradycji rodzinnych w zawodzie, ale także wzorem wytrwałości, uporu i odwagi w realizacji celów życiowych. Nawiązany już został kontakt z kilkoma z tych firm, zapraszając ich właścicieli do udziału w wystawie, a także prosząc o wypożyczenie wszelkich dostępnych pamiątek, dokumentów, zdjęć, dyplomów, świadectw itp. obrazujących historię i stan obecny zakładu. W dalszym ciągu szkoła poszukuje tego typu firm, będących pozytywnym przykładem takiej wielopokoleniowej więzi rodzinnej w sferze gospodarczej.

Dyrekcja szkoły zwraca się więc z uprzejmą prośbą o przekazywanie informacji o takich firmach, nawiązując kontakt telefoniczny z wicedyrektor szkoły p. mgr Ewą Kowalską - kom. 695 885 777 lub poprzez osobisty kontakt ze szkołą - Plac Jana Pawła II nr 5.
Autor artykułu: mgr Jan Urbaniak