Wirtualny spacer po urzędzie

Sukces trójki!

20 tysięcy euro tafii do budżetu. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie otrzymał dofinansowanie w wysokości 20.000 euro w ramach Programu Comenius Wielostronne Partnerstwo Szkół.

„Przygotowanie projektu wymagało olbrzymiego nakładu pracy grupy nauczycieli, a biorąc pod uwagę bardzo rygorystyczną weryfikację nie spodziewaliśmy się pozytywnej opinii.. Stało się inaczej z czego się bardzo cieszymy..” mówi dyrektor szkoły Krzysztof Grobelny.
 
Okazuje się, że zawsze praca bez względu na wszystko  bardzo się opłaca…
Tematem projektu jest  rynek pracy we wspólnocie europejskiej. Realizacja mobilności przewidziana jest na lata 2011-13 wspólnie ze szkołami partnerskimi  we Francji, Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii. Ma to dać uczniom klas I wiedzę o wymaganiach i funkcjonowaniu rynku pracy w Unii Europejskiej. Uczniowie wybrani do tego programu musieli wykazać się znajomością języka angielskiego  w zakresie komunikatywnym. Łączna ilość osób zaangażowanych bezpośrednio w wymianę wynosi 24 uczniów i 7 nauczycieli, natomiast liczba osób wskazanych w projekcie to 110.
Czeka nas więc wiele pracy, lecz mamy wielkie przekonanie, że przyniesie to uczniom wiele korzyści.