Wirtualny spacer po urzędzie

Spotkanie opłatkowe

W środę 14 grudnia br w restauracji "Pod Szyszkami", odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe władz powiatu krotoszyńskiego z duszpasterzami dekanatu krotoszyńskiego oraz władzami miast i gmin wchodzących w skład powiatu.

Starosta Krotoszyński Leszek Kulka witając wszystkich zaproszonych gości powiaedział m.in. ...Tradycyjnie spotykamy się w okresie Adwentu po to, by jak nakazuje piękna polska tradycja życzyć sobie radosnych Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia i pomyślności w Nowym Roku.  Ta wyjątkowa oprawa Świąt jest naszą wielką narodową wartością. To również dobry moment na podsumowanie tego, co wydarzyło się w ostatnim czasie i sposobność porozmawiania o tym, co czeka nas w przyszłości...

W imieniu duszpasterzy głos zabrał ks. Dziekan Adam Modliński, który podziękował za zaproszenie na to uroczyste spotkanie w okresie oczekiwania na narodziny Chrystusa. Zwrócił szczególną uwagę na zaangażowanie władz powiatu i włodarzy gmin w bezpośrednią pomoc parafiom przy realizacji tych dużych i tych mniejszych projektów inwestycyjnych, przy zabytkowych świątyniach. Mówił także o wielkim wydarzeniu jakim była perygrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w dekanecie krotoszyńskim. Daliście państwo samorządowcy podczas tego wielkiego duchowego wydarzenia publiczne świadectwo wiary, powiedział ks. Dziekan.
Następnie odmówiono modlitwę, po której ks. Proboszcz Stanisław Mieszała przeczytał fragment Ewangelii. Wszyscy zgromadzeni podzielili się opłatkiem, składając sobie świąteczno-noworoczne życzenia. Na zakończenie zjedzono skromny, postny posiłek.

tekst, foto W. Wronecki