Wirtualny spacer po urzędzie

Najlepsi odebrali stypendium, są wsród nich uczniowie ZSP nr 2 w Krotoszynie

28 listopada br. w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów przyznania Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Ministra Edukacji Narodowej. O Stypendium Prezesa Rady Ministrów mogli ubiegać się uczniowie, którzy otrzymali świadectwo promocyjne z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. W gronie najlepszych znalazła się także młodzież naszej szkoły. Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 3 uczniów: Mateusz Śliwiński z klasy IId technikum ekonomicznego (średnia ocen 4,92), Agnieszka Kopras z klasy IIIa liceum ogólnokształcącego (średnia ocen 4,86) i Weronika Wyduba z klasy IIId liceum profilowanego (średnia ocen 4,67). Prezes Rady Ministrów w roku szkolnym 2011/2012 przyznał 4020 stypendiów. Z województwa wielkopolskiego stypendium otrzymało 329 uczniów, w tym 7 uczniów ze szkół w Krotoszynie.
 
W uroczystej akademii uczestniczyli Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia, wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak oraz prorektor ds. artystycznych i naukowych prof.Akademii Muzycznej w Poznaniu dr Halina Lorkowska. Kurator oświaty Elżbieta Walkowiak podkreśliła w swoim wystąpieniu, że każdy człowiek ma jakiś talent, który powinien rozwijać, ale bez pracy nie ma kołaczy. Zachęcając wyróżnionych do odnoszenia  sukcesów, przytoczyła znane przysłowie: "Kto chce, szuka sposobów. Kto nie chce, szuka powodów".  Dr Halina Lorkowska, gratulując uczniom znakomitych wyników, radziła, aby każdy szedł zawsze dobrą drogą do przodu. Uroczystość uświetnił występ Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu, który przybliżył młodzieży muzykę Krzysztofa Komedy, znanego na całym świecie polskiego pianisty jazzowego i twórcy muzyki filmowej.
To wyjątkowe wydarzenie w życiu stypendystów może stanowić motywację do nauki dla wszystkich uczniów. Być może to właśnie oni w przyszłym roku znajdą się wśród najzdolniejszych.
Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.

Zdjęcia: Ewa Kowalska