Wirtualny spacer po urzędzie

Konferencja "Młody Kierowca"

26 listopada  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp. oraz w Kinie „ Przedwiośnie ” w Krotoszynie odbyły się konferencje pt. „ Młody Kierowca”.

W imieniu Starosty Krotoszyńskiego  Leszka Kulki głos zabrał Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Wichłacz.  W swym wystąpieniu wskazał, że konferencja ta jest  elementem komunikacyjnego wychowania młodzieży i wpisuje się w realizowany na terenie powiatu krotoszyńskiego program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „ Bezpieczny Powiat Krotoszyński”. Zaapelował do młodych ludzi o rozwagę i rozsądek przy poruszaniu się pojazdami po drogach. Należy pamiętać, że nie jesteśmy sami na drodze, powinniśmy szanować życie i zdrowie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.
W czasie konferencji poruszono następujące zagadnienia:
- Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu krotoszyńskiego przedstawił nadkomisarz Włodzimierz Szał.
- Prelekcję zatytułowaną „ Alkohol , narkotyki, dopalacze, kierowca „ wygłosił mgr Adam Głuszek – specjalista psychoterapii i uzależnień.
- dr  Grzegorz Feliczak – rzeczoznawca  samochodowy przedstawił prelekcję pt. „ Stan techniczny pojazdów a bezpieczeństwo”.
Spotkanie zakończyła prezentacja multimedialna pt. „ Masz jedno życie”.
Organizatorzy Konferencji dziękują dyrekcji ZSP w Koźminie Wlkp. oraz Krotoszyńskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji konferencji.
Organizatorzy konferencji : Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie