Wirtualny spacer po urzędzie

V Rajd Gwiaździsty

W czwartek, 29 września odbył się „V Rajd Gwiaździsty” dla upamiętnienia 93. rocznicy Powstania Wielkopolskiego na Ziemi Krotoszyńskiej. W rajdzie uczestniczyło  11 drużyn uczniów z Gimnazjów i Szkół  Ponadgimnazjalnych  powiatu krotoszyńskiego.

Drużyny wyruszyły  ze swoich miejscowości składając wiązanki kwiatów i zapalając znicze w lokalnych miejscach pamięci Powstania Wielkopolskiego, a następnie dowolną trasą przybyły do Borownicy na „Szaniec Powstańczy”.
Opiekunowie drużyn złożyli meldunki  o uczczeniu miejsc pamięci Komandorowi Rajdu Panu Antoniemu Azgierowi. O godzinie 11.00 na Szańcu Powstańczym w Borownicy odbył się uroczysty Apel upamiętniający  pamięć bohaterów powstania. W uroczystościach  wzięła udział delegacja z powiatu krotoszyńskiego: Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Stanisław Szczotka, Sekretarz Powiatu Edward Kozupa, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Andrzej Wichłacz – delegacja złożyła wiązankę kwiatów na Szańcu Powstańczym. W uroczystościach wzięła również udział delegacja z Gminy  i Miasta Zduny.