Wirtualny spacer po urzędzie

Odblaski dla pierwszoklasistów

8 września br. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Krotoszynie zainaugurowano akcję „Bezpieczna droga do szkoły” realizowaną od wielu lat w ramach programu „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”.

W spotkaniu,  Starostę Krotoszyńskiego Leszka Kulkę reprezentował Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich  i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Wichłacz, który przedstawił cel spotkania oraz omówił rolę elementów odblaskowych w poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów a szczególnie dzieci. Nadkomisarz  Włodzimierz Szał z Komendy Powiatowej Policji w asyście  dzielnicowego mł. aspiranta Artura Jankowskiego oraz strażników miejskich  z-cy komendanta Moniki Wasilewskiej  oraz strażnika Doroty Ciesiak omówili, w formie pytań i prezentacji plansz, zasady  bezpiecznego poruszania się po drodze. Podobne spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Sulmierzycach gdzie Komendę Powiatową Policji reprezentował dzielnicowy  sierż.sztab. Paweł Jaśniewski. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Miasta Sulmierzyce Piotr Kaszkowiak.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana jest pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku funkcjonującej pod przewodnictwem Starosty Krotoszyńskiego.

Współorganizatorem akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.
Przedsięwzięcie to jest finansowane ze środków Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, Kobylinie, Sulmierzycach, Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., Urzędu Gminy i Miasta Zduny, Urzędu Gminy w Rozdrażewie oraz HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeniowe w Warszawie Oddział  w Krotoszynie.

Spotkania z udziałem dzielnicowych odbędą się  we wszystkich szkołach podstawowych a na terenie gminy Krotoszyn w spotkaniach wezmą udział również przedstawiciele Straży Miejskiej.