Wirtualny spacer po urzędzie

VI Międzyszkolny Konkurs Kolęd

2 stycznia 2015 roku  odbył się już VI Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych  dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z regionu Południowej Wielkopolski.  Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Motylek”.

Celem konkursu była  prezentacja wartościowych pod względem artystycznym kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce zimowej, promocja twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz kultywowanie tradycji religijnych. Inicjatorem i koordynatorem  konkursu rokrocznie jest Mariola Snela - Mosińska  nauczycielka religii  w SOSW  w Konarzewie.

W  tym roku  do rywalizacji przystąpili uczestnicy  z 8 placówek  z regionu Południowej Wielkopolski. Jury konkursu w składzie:

Dyrektor placówki Daria Rakowiecka-Nowacka,  Tomasz Chudy  (burmistrz Miasta i Gminy Zduny), Mirosława Sajur (sołtys Konarzewa), s. Anna Wojciechowska (dyrektor DPS dla Dzieci i Młodzieży  w Zdunach) , o. Walenty Piechaczek  (franciszkanin z Kobylina), oraz wyłoniona w drodze losowania s. Danuta Dorsz  (dyrektor i opiekun uczniów z SOW Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety z Ostrowa Wlkp.) miało trudny wybór, ponieważ poziom wykonania utworów  był niezwykle wyrównany.

Jury przyznało nagrody :

Ø  w kategorii – dzieci szkół podstawowych

-I miejsce  zdobył Dariusz Urny z Zespołu Szkół Specjalnych z Brzezia za utwór „Do szopy, hej pasterze”

-II miejsce – Patrycja Ritter i Dawid Adamczewski z Zespołu Szkół Specjalnych z Jarocina za utwór „O gwiazdo betlejemska”

-III miejsce – Mateusz Kopacz z SOSW w Konarzewie za utwór „Zostań,, Jezu mym braciszkiem”

Ø  w kategorii – młodzież gimnazjalna

- I miejsce zdobyła Paulina Jeziorska z SOW Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety z Ostrowa Wlkp. za pastorałkę „Był pastuszek bosy”

-II miejsce – Jadwiga Walkowiak z SOSW w Konarzewie za kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

- III miejsce – Weronika Masłowska z Zespołu Szkół Specjalnych z Brzezia za kolędę „Lulajże Jezuniu”

Ø  w  kategorii – młodzież z klas przysposabiających do pracy  i dorośli

- I miejsce zdobył   Marcin Banasiak ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety z Ostrowa Wlkp. za utwór „ Wigilia”,

- II miejsce – Karolina Wejman i Marcin Roszczak  z WTZ „Tęcza” za utwór „Ten szczególny dzień się budzi”

-III miejsce – Uczestnicy ze Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej z Krotoszyna za utwór „Jest taki dzień”

Jury szczególnie wyróżniło uczestników z Pracowni Terapeutycznych z Łagiewnik za utwory „Lulajże mi, lulaj” oraz „Kolęda dla nieobecnych”

Czas oczekiwania na werdykt  jury umilił występ braci franciszkanów z Miejskiej Górki, którzy   porwali wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania.

Atmosfera konkursu była bardzo rodzinna, podczas koncertu laureatów wszyscy obecni na sali śpiewali razem z wyróżnionymi uczestnikami  oraz obiecali , że na pewno wrócą tu za rok.

Konkurs mógł odbyć się dzięki wsparciu przyjaciół Ośrodka, którym organizatorzy serdecznie dziękują,  a w szczególności: Miastu i Gminie Zduny,  p. J. Klupsiowi- Piekarnia i Cukiernia w Kobylinie, p. J. Kujawskiemu- przedsiębiorstwo Jumadar,  p. J. Brykczyńskiemu – Ciastkarnia Brykczyński,  J. i M.  Czwojdom- Piekarnia Czwojda, p. D. Kempie.