Wirtualny spacer po urzędzie

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

1 września, poranną Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Św. Andrzeja Boboli poprzedzono uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w powiecie krotoszyńskim.  
Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi udali się do  I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie .
W  inauguracji roku szkolnego  2011/2012 w I LO wziął udział Starosta Krotoszyński Leszek Kulka.  Zwracając się do zebranych powiedział między innymi: ‘Jestem głęboko przekonany, że rozpoczynający się rok szkolny będzie rokiem kolejnych sukcesów szkoły, podnoszenia jej pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz pozycji w powiecie, województwie i kraju’. Następnie Pan Starosta wręczył akt powołania na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie Pani dyrektor Elżbiecie Płóciennik, życząc jednocześnie wielu sukcesów, satysfakcji i zadowolenia na tym stanowisku, dla dobra młodzieży, nauczycieli i rodziców. Starosta wspomniał także o  tym, że rozpoczęcie roku szkolnego przypada każdorazowo w rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tym roku obchodzimy już 72. rocznicę tego tragicznego wydarzenia, o tych wydarzeniach należy pamiętać, bo to przeszłość tworzy tożsamość narodów. Zwracając się do uczniów Starosta powiedział między innymi: ‘ Goszcząc w czerwcu na uroczystości z okazji 175-lecia szkoły zwróciłem się do absolwentów słowami jednego z absolwentów, Pana Mariana Kuszy, autora publikacji „dzieje Gimnazjum Krotoszyńskiego 1836-1946”. Opisując historie szkoły Pan Marian Kusza tak pisze: „Niech ta opowieść o dziejach krotoszyńskiego Gimnazjum będzie nie tylko źródłem wspomnień…, lecz także ukaże nowym pokoleniom – uczniom tej szkoły – korzenie i bogatą … tradycje szkoły, w której promieniach będą spełniali codziennie obowiązki szkolne w trosce o dobre imię naszej kołłątajowskiej kuźnicy, dla dobra pięknej Ziemi Krotoszyńskiej, dla dobra naszej Ojczyzny”. Na zakończenie spotkania  Starosta Krotoszyński Leszek Kulka złożył w imieniu własnym i Przewodniczącego Rady Powiatu Krtoszyńskiego Stanisława Szczotki życzenia wszelkiej pomyslności wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom administracji oraz  rodzicom. Niech rozpoczynający się rok szkolny będzie pomyslny dla wszystkich.