Wirtualny spacer po urzędzie

Wosiek i Przewoźny mistrzami powiatu w tenisie ziemnym

25-28 sierpnia 2011r. na kortach przy ul. Ogrodowskiego, odbyły się doroczne XI Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego Amatorów w Tenisie Ziemnym pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego. Organizatorem mistrzostw było Krotoszyńskie Towarzystwo Tenisowe i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych, do lat 45  i powyżej lat 45. W „młodszej” kategorii mecze eliminacyjne rozgrywano w formule grupowej, gdzie do ćwierćfinałów awansowało po dwóch zawodników z 4 grup. W kategorii pow. 45 lat mecze toczono systemem brazylijskim. W całym turnieju udział wzięło 22 tenisistów z Krotoszyna, Koźmina Wielkopolskiego i Kobylina.

W sobotnie popołudnie rozegrano mecze półfinałowe w „młodszej” kategorii:
Waldemar Wronecki – Miłosz Serafiniak 6:1; 6:2
Radosław Wosiek – Dominik Marcisz 6:4; 4:6; 10:4

Niedziela rozpoczęła się półfinałami w kat. pow. 45 lat, podczas których M. Przewoźny pokonał J. Rędzikowskiego, a W. Berger zwyciężył w pojedynku z M. Sumińskim.
Po południu w ścisłych finałach, naprzeciwko siebie stanęli Radosław Wosiek i Waldemar Wronecki, w dwóch setach 6:2; 6:0 wygrał ten pierwszy. W kategorii „starszej” o mistrzostwo walczyli Maciej Przewoźny z Wiesławem Bergerem, zwyciężył Przewoźny 6:3; 6:3. Wcześniej odbyły się mecze o miejsce III w turnieju, gdzie w kat. do 45 lat Miłosz Serafiniak pokonał Dominika Marcisza 6:2; 6;1, a w kat. pow. 45 lat Jerzy Rędzikowski wygrał z Maciejem Sumińskim 6:4; 5:7; 6:0.
 
Głównym sponsorem mistrzostw był Starosta Krotoszyński, przy wymiernym udziale Banku Spółdzielczego w Krotoszynie i firm prywatnych: BM Kobylin, Ite Com Krotoszyn, Bikrol-Stal Krotoszyn. Patronat medialny nad turniejem sprawował lokalny portal informacyjny ikrotoszyn.pl
 
Pierwszych czterech zawodników z każdej kategorii otrzymało puchary, nagrody rzeczowe, a pierwszych trzech dodatkowo nagrody finansowe. Wśród wszystkich uczestników turnieju rozlosowano także nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów.
Organizatorzy mistrzostw serdecznie dziękują wszystkim, który w jakikolwiek sposób wsparli to sportowe przedsięwzięcie.

Tekst W. Wronecki, foto M. Wronecki.