Wirtualny spacer po urzędzie

Uroczyste oddanie do użytku nowego obiektu DPS Baszków

W piątek, 19 sierpnia 2011 r. w Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie odbyła się sesja Rada Powiatu Krotoszyńskiego, po której nastąpiło oficjalne oddanie do użytku nowego obiektu DPS Baszków.

Na uroczystość przybyło wielu gości w tym m.in. senator Małgorzata Adamczak, wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia oraz reprezentująca Urząd Marszałkowski pani Maria Kryszewska. Przybyła również emerytowana dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej w Kaliszu pani Grażyna Mazurek.

 Obecni byli również radni rady powiatu czterech kadencji z przewodniczącym Stanisławem Szczotką i starostą Leszkiem Kulką, a także burmistrzowie – Krotoszyna Julian Jokś, Koźmina Wielkopolskiego Maciej Bratborski, Zdun Władysław Ulatowski. 

O historii budowy Domu (która zaczęła się w 1997r.) opowiedział dyrektor Dionizy Waszczuk. Podziękował on wszystkim, którzy przyczynili się do finalizacji tej największej w dziejach powiatu inwestycji. Dziś nowy obiekt należy do najnowocześniejszych w regionie i kraju. Liczy obecnie 141 mieszkańców. Budowa DPS kosztowała ponad 16 mln zł. Około 4 mln to wkład budżetu powiatu, ponad 10 mln to środki budżetu państwa przekazane przez wojewodę, a ponad 1,6 mln to środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Starosta Leszek Kulka w swym wystąpieniu podkreślił odwagę władz powiatu, które zdecydowały się na przejęcie inwestycji od województwa kaliskiego. Dlatego główne słowa podziękowania kierował do radnych, którzy swymi mądrymi decyzjami doprowadzili do finału inwestycji.

 

Moment otwarcia DPS został uwieczniony zasadzeniem przez przybyłych gości cisów – daru Nadleśnictwa Krotoszyn.