Wirtualny spacer po urzędzie

Mistrz Świata Masters u starosty

8 sierpnia br. starosta Leszek Kulka spotkał się z Czesławem Roszczakiem, utytułowanym lekkoatletą z Łagiewnik. Podczas odbywających się w lipcu w Sacramento (CA) Mistrzostw Świata Weteranów w lekkiej atletyce pan Roszczak wywalczył 4 medale, w tym jeden złoty w rzucie dyskiem w kategorii M70. Zdobyte złoto jest o tyle cenne, że wywalczone na trudnym amerykańskim terenie, a w pokonanym polu nasz mistrz pozostawił dwóch zawodników gospodarzy, powszechnie uznawanych za faworytów tej konkurencji.
Wyniki pana Czesława napawają dumą nie tylko jego samego, ale są powodem do zadowolenia dla wszystkich mieszkańców powiatu. Polonia amerykańska, która gościła  pana Czesława podczas trwania mistrzostw i w okresie przygotowawczym jest zachwycona postawą swojego rodaka i deklaruje daleko idącą pomoc.
 
Zasłużony trener lekkiej atletyki i mistrz świata masters w rzutach, przekazał Staroście Krotoszyńskiemu oprawione w anty ramę zdjęcia z zawodów, które potwierdzają jego medalowe wyczyny, a zarazem promocję powiatu.

Włodarz powiatu pogratulował panu Roszczakowi wielkiego sukcesu i podziękował za promocję „Naszej Małej Ojczyzny” w USA.  Mistrz podzielił się z uczestnikami spotkania wrażeniami ze startów „za oceanem” i nakreślił najbliższy kalendarz startów w zawodach międzynarodowych. Już w najbliższy weekend pan Roszczak weźmie udział w Mistrzostwach Świata w rzutach nietypowych na Węgrzech, a we wrześniu reprezentował będzie nasz kraj w Mistrzostwach Europy w l.a. we Włoszech. W spotkaniu uczestniczył także lokalny przedsiębiorca-Dariusz Fabianowski, który wspiera finansowo "naszego mistrza".
 
Gratulujemy już osiągniętych sukcesów i trzymamy kciuki za dobre występy na Węgrzech i we Włoszech!

Tekst i foto  W. Wronecki.