Wirtualny spacer po urzędzie

Zapraszamy na Uniwersytet III Wieku

Zapraszamy seniorów do uczestnictwa w kolejnej edycji Uniwersyetu III Wieku. Projekt ten  jest realizowany od 2006 roku przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zarząd Oddziału Rejonowego w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie. W ramach projektu seniorzy z powiatu krotoszyńskiego od września do listopada będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju kursach, nowością będzie także „Akademia Filmowa”.

W roku 2011 zaplanowano następujące kursy: 

                                                                                 
Krotoszyn:

-     Aqua aerobic

-     Kurs komputerowy

-     Kurs Gastronomiczny (dla osób, które nie uczestniczyły w kursie w poprzednich semestrach)

-     Kurs tańca

-     Kurs plastyczny

Poza Krotoszynem:

-   Koźmin Wlkp. – plastyczny

-   Rozdrażew – gastronomiczny

-   Zduny – gastronomiczny

-   Sulmierzyce – gimnastyka

-   Kobylin – gimnastyka

-   Chwaliszew – gastronomiczny

-   Kobierno – gastronomiczny

-   Kuklinów – komputerowy

Zapisy od 11 sierpnia w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego w Krotoszynie, ul. Rynek 1, Krotoszyn, we wtorki i czwartki 10.00 – 12.00.

Nowością będzie Akademia Filmowa (raz w miesiącu od września do listopada), polegająca na otwartych dla wszystkich seniorów, bezpłatnych seansach filmowych połączonych z wykładami z historii kina (Bez zapisów, terminy zostaną podane w późniejszym czasie).

Dodatkowych informacji udziela Wioleta Czubak – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie (ul. Młyńska 2d/1, tel. (62) 722 88 91 / 722 88 92).

Projekt „Uniwersytet III Wieku” jest finansowany przez:                                                        
Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Miasto i Gminę Krotoszyn, Gminę i Miasto Zduny, Gminę Kobylin, Miasto i Gminę Koźmin Wlkp., Miasto Sulmierzyce, Gminę Rozdrażew.

Partnerzy: Krotoszyński Ośrodek Kultury, I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.