Wirtualny spacer po urzędzie

Spełniona Sportowa Nadzieja

Z inicjatywy Starosty Krotoszyńskiego Leszka Kulki 7 lipca br. w starostwie, odbyło się spotkanie ze „świeżo upieczonym” Mistrzem Świata w siatkówce plażowej U-19 - Łukaszem Kaczmarkiem.
Starosta osobiście pogratulował wielkiego sukcesu młodemu sportowcowi z Krotoszyna i wręczył mu praktyczny prezent (profesjonalny plecak, wraz z wyposażeniem), który na pewno przyda się na wakacyjne wyjazdy. W spotkaniu uczestniczyli także Marzena Wiśniewska - naczelnik wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu oraz Waldemar Wronecki - inspektor ds. sportu. Następnie w luźnej atmosferze przy kawie i lodach Łukasz opowiadał uczestnikom spotkania o swoich sukcesach i wrażeniach z mistrzostw w Chorwacji, jak również zdradził swoje plany na najbliższą przyszłość sportową i osobistą. Nasz uzdolniony i utytułowany siatkarz ma bardzo pracowity okres letni. Dopiero co wrócił z mistrzostw świata, a przed kilkoma dniami „zaliczył” już wygraną w Kamieniu Krajeńskim w półfinale MP Juniorów, wraz ze swoim partnerem Sebastianem Kaczmarkiem. Przed nim jeszcze finał MP Juniorów, cykl turniejów Grand Prix na polskim wybrzeżu i najważniejsza impreza drugiej połowy sezonu – ME U-18 w Wilnie na Litwie /11-15 sierpnia 2011/.
Warto odnotować fakt, że Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie przed kilkoma laty wybrani zostali przez kapitułę Starosty Krotoszyńskiego - sportową nadzieją powiatu i otrzymali stypendium. Widać, ze członkowie kapituły dokonali słusznego wyboru, gdyż ci młodzi sportowcy spełnili pokładane w nich nadzieje.
 
Łukasz obecnie trenuje i uczy się w SMS w Łodzi, gdzie jako kadrowicz ma stworzone idealne warunki do rozwoju. Jednak wyraźnie podkreśla fakt, że nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie poświęcenie i determinacja jego pierwszych trenerów – wuja Alojzego Grobelnego i Krzysztofa Olejnika.
 
tekst W. Wronecki, foto M. Wawrocka.