Wirtualny spacer po urzędzie

Goście z Niemiec w Krotoszynie

Na zaproszenie KKS ASTRA, w dniach 16-19 czerwca br. w naszym mieście przebywała grupa sportowców z klubu piłkarskiego TSV Grünbühl /Ludwigsburg. Młodzieżowcy, chłopcy z rocznika 1999 wzięli udział w sobotnim Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim ASTRA CUP 2011, a grupa seniorów wcześniej, bo już w czwartkowe popołudnie na stadionie miejskim rozegrała towarzyski, międzypaństwowy mecz. Przed jego rozpoczęciem, nastąpiło oficjalne pożegnanie zasłużonego dla ASTRY bramkarza Piotra Zdziebkowskiego.
Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze ,ale poziom sportowy widowiska był wysoki. Jedyne do czego można się przyczepić, to brak skuteczności, bo zmarnowanych 100% sytuacji było bez liku, zwłaszcza ze strony gości. Po regulaminowym czasie gry wynik brzmiał 1:1, a drużyny uzgodniły, że wykonywać będą rzuty karne. W tych lepsi okazali się goście z TSV Grünbühl wygrywając 5:4.
Przed meczem delegację sportowców z TSV Grünbühl przyjął Starosta Krotoszyński Leszek Kulka.
Czwartkowy wieczór zakończył się integracyjnym grillem. W piątek goście zwiedzili Poznań, a w programie wycieczki był nowy stadion miejski, poznańska starówka i tereny rekreacyjne Malty.
 
Sobota upłynęła pod znakiem turnieju ASTRA CUP 2011. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał z-ca burmistrza Krotoszyna Ryszard Czuszke, a zawodników na stadion wprowadzała Krotoszyńska Orkiestra Dęta. Do rywalizacji stanęło 10 drużyn krajowych i goście z Ludwigsburga. Do Krotoszyna na zaproszenie KKS ASTRA zjechały m.in. takie kluby piłkarskie jak ŁKS Łódź, Warta Poznań czy KGHM Zagłębie Lubin. Krotoszyński stadion od lat „nie widział” tak dobrze zorganizowanego turnieju piłkarskiego. Organizatorzy zadbali praktycznie o wszystko, a przede wszystkim potrafili pozyskać dużą rzeszę sponsorów: samorządy /miejski i powiatowy/, firmę MAHLE Polska oraz niezliczoną liczbę krotoszyńskich przedsiębiorców, których loga firm zdobiły stadion.

Zwyciężyli faworyci czyli ŁKS Łódź pokonując w finale KGHM Zagłębie Lubin 4:1, trzecie miejsce w turnieju zajęli piłkarze Górnika Konin, zwyciężając w „finale pocieszenia” Wartę Poznań 7:1 Gospodarze zmierzyli się w meczu o 5 miejsce z gośćmi z TSV Grünbühl i wygrali 4:2.
Podsumowanie turnieju nastąpiło „pod grzybkiem” w Kołłątaju, na które przybyli również zaproszeni goście, a wśród nich sponsorzy. Niemiecka młodzież miała okazję skorzystać z kompleksu boisk Orlik, a grupa seniorów biesiadowała przy ognisku. Prezes KKS ASTRA Lesław Maćkowiak wręczył młodym piłkarzom ostatnie podarunki, a wspólnym podziękowaniom i serdecznym uściskom nie było końca.

Organizacja tego sportowego święta, to duże logistyczne wyzwanie, a zaangażowanych we wszystkie działania było wielu ludzi, firm i instytucji. Jednak na szczególne podziękowania zasłużyli - Hubert Wronek ASTRA, Łukasz Rak ASTRA i Rafał Dudziak TSV Grünbühl, bez nich nie byłoby tak fajnie i profesjonalnie. Organizatorzy kierują specjalne podziękowania dla dyrekcji SP 8 w Krotoszynie, za przyjęcie młodzieży z TSV Grünbühl i wspaniałą nad nimi opiekę.
 
tekst - Waldemar Wronecki,
 
foto - Elżbieta Poczta, Wojtek Miller, Franciszek Kurzawa.