Wirtualny spacer po urzędzie

Międzypowiatowy Konkurs Cukierniczy w ZSS w Krotoszynie

13 maja 2011 r. Zespół Szkół Specjalnych w Krotoszynie zorganizował II Międzypowiatowy Konkurs Cukierniczy „Najlepszy w zawodzie cukiernik”. W konkursie wzięło udział 6 uczniów z Zasadniczych Szkół Zawodowych z Pleszewa, Kalisza oraz z Krotoszyna. Zadaniem uczestników było przygotowanie ciasta, formowanie, wypiek, dekorowanie i prezentacja wykonanych babek i drożdżówek z kruszonką.
Komisja w składzie: przewodniczący Ryszard Ziajka – nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych, praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Specjalnych w Krotoszynie, członkowie Ewelina Rogacka – nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Specjalnych w Krotoszynie, Elżbieta Kujawiak – nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych, praktycznej nauki zawodu w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kaliszu, Danuta Rutkowska nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych, praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Specjalnych w Pleszewie, Magdalena Nowacka – wychowawca Środowiskowego Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie, wyłoniła zwycięzców, którymi okazali się  uczniowie z Krotoszyna  Mariusz Sobczak i Łukasz Jakubek Drugie miejsca egzekwo  otrzymały drużyny  z Kalisza Monika Cicha i Eliza Tomczyk oraz z Pleszewa Karol Styś i Angelina Kaczmarek.

Wszystkie drużyny wykazały się dużymi umiejętnościami zawodowymi. Wybór najlepszych był bardzo trudny. Wykonane wyroby wykazały się dużymi walorami smakowymi i estetycznymi. Myślę, że mogą być dumni ze swoich prac. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Krotoszyńskiego Pana Leszka Kulkę oraz  Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie Panią Jolantę Szóstak.

Ryszard Ziajka.