Wirtualny spacer po urzędzie

Rodzinny zjazd papieskich szkół

Kilkuset uczniów z 25 szkół noszących imię Jana Pawła II przyjechało do Krotoszyna na IX rodzinny zjazd organizowany w gronie placówek z Diecezji Kaliskiej. Gospodarzem wydarzenia był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie przy współpracy Gimnazjum nr 5 w Krotoszynie. Obie szkoły noszą imię błogosławionego papieża – Polaka.

Zjazd rozpoczęła uroczysta msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Kaliskiego ks. biskupa Stanisława Napierały odprawiona w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela. Na nabożeństwo przybyli m.in. – starosta Leszek Kulka, przewodniczący rady Powiatu Stanisław Szczotka, wicestarosta Krzysztof Kaczmarek, burmistrz Krotoszyna Julian Jokś oraz radni powiatowi i miejscy.

Spod fary przez miasto wyruszył pochód. Jego uczestnicy zatrzymywali się pod miejscami związanymi z osobą Jana Pawła II, gdzie uczniowie składali znicze.  

Uczestniczy zjazdu zebrali się na placu ZSP 3, gdzie społeczność szkolna przekazała dziekanowi krotoszyńskiemu ks. prał. Adamowi Modlińskiemu dzwon Jan Paweł Wielki. Dzwon służyć ma młodzieży, gdyż zostanie zamontowany w kościele św. Rocha, w którym odbywają się nabożeństwa i spotkania młodych krotoszynian.

Do przybyłych słowa powitania skierowali – dyrektor ZSP 3 Krzysztof Grobelny oraz starosta krotoszyński Leszek Kulka.  Włodarz powiatu zwracając się do młodzieży powiedział m.in. : - Dla Was pontyfikat papieża Polaka jest w dużej mierze historią. My starsi możemy powiedzieć, że  to historia naszego życia. Byliśmy bowiem świadkami dni, w których Karol Wojtyła zasiadał na Stolicy Piotrowej dając światu świadectwo miłości i wiary. Naszym obowiązkiem jest przekazywać wam to posłannictwo. Chylę dziś czoła przed pedagogami, którzy przyjęcie patronatu Jana Pawła II traktują jako moralne wezwanie do kształtowania młodych serc w duchu papieskim.

Oficjalną część uroczystości zakończył koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie. Po formalnościach przyszedł czas na wspólną zabawę – konkursy, zawody sprawnościowe i piknik.