Wirtualny spacer po urzędzie

Święto ulicy Kaliskiej

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera aktywnie włącza się w życie Krotoszyna. Korzysta z możliwości rozwoju, biorąc udział w licznych programach. Jednym z większych w ostatnich latach jest Program Rozwoju Bibliotek, dzięki któremu krotoszyńska książnica zyskała nowy sprzęt multimedialny, pracownicy odbyli szereg szkoleń.

Jeden z programów w ramach PRB to Młodzi Menedżerowie Kultury w Bibliotekach organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, a finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Spośród około 150 zgłoszeń wybrano 30 par – młodego menedżera wraz z bibliotekarką. W warsztatach w Warszawie udział wzięła bibliotekarka Anna Sobczak oraz młody menedżer Paweł Jędrzejczak. Ich projekt – Akcja Miasto – zdobył maksymalne dofinansowanie w kwocie 2700 zł. W trakcie przygotowań projekt ulegał modyfikacjom, znacznie się też rozrósł. Głównym akcentem ma być Święto Ulicy, które odbędzie się 19 czerwca 2011 roku na ul. Kaliskiej i sąsiadujących z nią. Organizator imprezy – Krotoszyńska Biblioteka Publiczna – zaprosił do współpracy wiele instytucji, stowarzyszeń, między innymi Gimnazjum nr 1, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Muzeum Regionalne, Klub Seniora „Pogodni”, Stowarzyszenie Twoja Alternatywa, Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej, Stowarzyszenie Razem.  Patronat medialny objęła Gazeta Krotoszyńska oraz  Portal www.ikrotoszyn.pl. Włączyło się również wiele osób prywatnych.
Do pomocy włączyła się Rada Osiedla nr 7 przyznając projektowi dofinansowanie w wysokości 1500 złotych, za co serdecznie dziękujemy.

            Święto zbliża się już wielkimi krokami. Impreza zacznie się o godzinie 15 i potrwa pięć godzin. Przez ten czas na scenie wystąpią grupy teatralne, zespoły muzyczne, tancerze. Cała ulica Kaliska, zamknięta na ten dzień dla ruchu, zamieni się w strefę gier, zabaw, a przede wszystkim w przestrzeń artystyczną. Zobaczyć będzie można wystawę fotograficzną, plastyczną, liczne projekcje, posłuchać ulicznych grajków. Przez cały czas trwania imprezy będą zbierane książki, które zasilą księgozbiór biblioteki. Serdecznie zapraszamy do oddania swoich zbiorów, by mogły z nich korzystać inne osoby. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.

            Organizująca Święto Krotoszyńska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w imprezie. Spotkajmy się zatem 19 czerwca na Kaliskiej!