Wirtualny spacer po urzędzie

Odznaczeni Krotoszynianie

27 maja 2011 r.  w Gnieźnie odbyła się uroczystość XX – lecia Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski już od dwóch dekad jest aktywnym uczestnikiem życia samorządowego w regionie. Jednocząc i reprezentując cale środowisko, stało się rozpoznawalnym partnerem dla organizacji i instytucji mających istotny wpływ na jakość funkcjonowania JST. Podczas uroczystości przedstawiono  dotychczasowy dorobek samorządności wielkopolskiej oraz  podziękowano tym wszystkim, którzy angażowali się w jej rozkwit.
Do udziału w uroczystej gali zaproszono Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów, Starostów, Przewodniczących Rad z gmin i powiatów członkowskich oraz Delegatów do SGiPW.

Przybyli samorządowcy z całego regionu, uświetnili swą obecnością tę doniosłą rocznicę, a spotkanie w Gnieźnie stało się prawdziwym świętem wielkopolskiego samorządu lokalnego.
Uroczystość rozpoczęto Mszą Św. w intencji wielkopolskich samorządów w Katedrze Gnieźnieńskiej, którą odprawi Prymas Polski Arcybiskup Józef Kowalczyk. Dalsza część obchodów odbyła  się Auli I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, przy ul. Kostrzewskiego.
Podczas uroczystości zostały wręczone „Odznaki honorowe za zasługi dla województwa wielkopolskiego” oraz podziękowania zasłużonym dla Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.
Wśród odznaczonych byli również krotoszyniacy - „Odznaki honorowe za zasługi dla województwa wielkopolskiego”  otrzymali z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka  Woźniaka: Starosta Krotoszyński Leszek Kulka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Juliusz Poczta, Przewodnicząca  Rady Miejskiej Zofia Jamka oraz Sekretarz Miasta  Urszula Tomaszewska.