Wirtualny spacer po urzędzie

Eliminacje powiatowe konkursu pierwszej pomocy

Dnia 7 kwietnia 2011 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Krotoszynie, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorem szczebla powiatowego był Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie oraz wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.
W Mistrzostwach uczestniczyły reprezentacje z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Przebieg Mistrzostw polegał na rozwiązaniu testu oraz ćwiczeniach praktycznych, gdzie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pierwsze miejsce na szczeblu powiatowym  zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im Jana Pawła II w Krotoszynie w składzie:
- Martyna Klarczyk
- Daria Ignasiak
- Mateusz Orzechowski
- Kamil Klonowski
- Szymon Krupiński
Opiekunem drużyny była pani Ewa Rożek.

Drugie miejsce przypadło drużynie  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie, w składzie:
-Amadeusz Malicki
-Szymon Skrzypczak
-Artur Michalak
-Kornelia Kaszuba
-Patrycja Otworowska
Opiekunem drużyny była pani Dorota Szymczak

Trzecie miejsce zdobyła drużyna  I Liceum Ogólnokształcącemu im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie w składzie:
- Aleksandra Sobaszek
- Anna Gmur
- Katarzyna Nowaczyńska
- Karolina Drygas
- Katarzyna Guzik
Opiekunem drużyna była pani Beata Piotrowska.

Zwycięska drużyna zdobyła puchar Starosty Krotoszyńskiego Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Leszka Kulki.
Drużyna, która zdobyła drugie i trzecie miejsce otrzymała puchary ufundowane przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie.
Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie będzie reprezentowała powiat krotoszyński w eliminacjach wojewódzkich.
Organizatorzy eliminacji powiatowych dziękują Panu Jackowi Cierniewskiemu  dyrektorowi  Centrum Sportu i Rekreacji w Krotoszynie za udostępnienie pomieszczeń oraz zespołowi sędziowskiemu, składającego się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz pracowników Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego.