Wirtualny spacer po urzędzie

Ośrodek w Borzęciczkach ma nowego partnera

Od  28 do 31 marca 2011 r.  w Borzęciczkach podejmowano gości ze   szkoły specjalnej z Sessen w Niemczech. Wizyta, podczas której goście spotkali się m.in. z wicestarostą Krzysztofem Kaczmarkiem, zaowocowała podpisaniem  Aktu  Wzajemnego Partnerstwa pomiędzy placówką Lebenshilfe Bad Gandersheim w Seesen, a Specjalnym Ośrodkiem  Szkolno- Wychowawczym im. J. Korczaka w Borzęciczkach.

W skład delegacji, która gościła w Borzęciczkach weszli - przewodniczący zarządu Lebenshilfe Bad Gandersheim- Seesen p. Hans  Ohlsen, dyrektor placówki p. Bernward Steinkraus oraz nauczyciele pracujący z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Wizyta miała charakter wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń w pracy z osobami niepełnosprawnymi i podjęcia decyzji dotyczącej dalszej współpracy między placówkami.

W dniu przyjazdu  odbyło się spotkanie gości z pracownikami pedagogicznymi naszego Ośrodka służące poznaniu się oraz przedstawieniu struktur obu placówek.

Kolejnym punktem pobytu była wizyta dyrekcji naszego Ośrodka oraz  przewodniczącego zarządu i dyrektora placówki z Seesen u wicestarosty Krzysztofa Kaczmarka. Miała ona na celu przedstawienie zarysu współpracy pomiędzy placówkami. W tym czasie nauczyciele z Niemiec uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych poznając metody w  pracy z uczniami w Borzęciczkach.

Goście zwiedzili Zakład Aktywności Zawodowej w Koźminie Wlkp., spotkali się również z burmistrzem Koźmina Maciejem Bratbostkim. W tym czasie kadra pedagogiczna strony polskiej i niemieckiej wymieniła się doświadczeniami w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie omawiając metody stosowane na terenie naszej szkoły i placówki w Seesen oraz planując realizację wspólnych projektów.

Na zakonczenie wizyty, w obecności zaproszonych gości w osobach burmistrza M. Bratborskiego oraz przedstawiciela Zarządu  Powiatu Krotoszyńskiego Janusza Baszczyńskiego nastąpiło podpisanie Aktu  Wzajemnego Partnerstwa pomiędzy placówką Lebenshilfe Bad Gandersheim w Seesen, a Specjalnym Ośrodkiem  Szkolno- Wychowawczym im. J. Korczaka w Borzęciczkach.