Wirtualny spacer po urzędzie

Językowo w Kołłątaju

W poniedziałek, 28 marca w I LO im.H.Kołłątaja w Krotoszynie odbył się konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych „Najlepszy Językowiec powiatu krotoszyńskiego”. Konkurs zorganizowało I LO, a odbywał się pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego. 

 

32 uczniów ze szkół powiatu krotoszyńskiego zmagało się z testem leksykalno- gramatycznym w dwóch kategoriach językowych.

Na podstawie wyników testu komisja konkursu składająca się z nauczycieli szkół współuczestniczących wytypowała trzech najlepszych językowców, którzy próbowali swoich sił w części ustnej. W tej części konkursu uczestnicy, którzy prezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności językowych, wypowiadali się np. na temat ochrony środowiska, ludzi niepełnosprawnych czy też problemów młodzieży. W wypowiedzi oceniano rozwinięcie tematu, poprawność gramatyczną i bogactwo leksykalne.  „Najlepszymi Anglistami” zostali:

I miejsce      Martyna Szczepaniak z I LO im. H. Kołłątaja

II miejsce    Aneta Flak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

III miejsce   Aleksandra Mikołajczyk z I LO im. H. Kołłątaja

 

„Najlepszymi Germanistami” w powiecie zostali:

I miejsce     Greta Pfajfer z I LO w Koźminie Wlkp.

II miejsce    Sara Marszałek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1

III miejsce   Agata Roszczak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 ex aequo Sylwia Robak z I LO im. H. Kołłątaja  

Laureaci konkursu otrzymali wartościowe słowniki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w murach naszej szkoły zostaną odkryte kolejne językowe talenty.

Tekst i fot: I LO