Wirtualny spacer po urzędzie

Koncert nad koncertami

W miniony wtorek, 22 marca br. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja, odbył się koncert Krotoszyńskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcja Marka Olejnika oraz Chóru Calypso pod dyrekcją Edit Stamler z partnerskiego dla powiatu krotoszyńskiego miasta Marcali na Węgrzech.

Koncert, odbywał się w ramach obchodów dni przyjaźni polsko-węgierskiej i był także inauguracją cyklu prezentacji kultury powiatu krotoszyńskiego, autorstwa dyrektora Marka Olejnika.

Jako pierwszy zaprezentował się licznie zgromadzonej publiczności, reaktywowany w ubiegłym roku Krotoszyński Chór Kameralny.

Prawdziwą gwiazdą wtorkowego popołudnia z kulturą, był natomiast Chór Calypso. Goście z Węgier zaprezentowali bardzo szeroki repertuar od utworów klasycznych poprzez operetkowe, by wreszcie uraczyć zachwyconą publiczność znanymi, światowymi przebojami. Burzę braw zebrał także węgierski pianista Kristof Pawel, który w porywający i ekspresyjny sposób wykonał utwory Fryderyka Chopina i Franciszka Liszta.  
Na koniec obydwa chóry zaśpiewały wspólnie, czym zasłużyły sobie na owacje na stojąco.

Wicestarosta Krzysztof Kaczmarek, dziękując artystom za występ bukietami kwiatów, powiedział m.in. „…mury tej szkoły były świadkami wielu doniosłych wydarzeń, ale data 22 marca 2011 roku poprzez to, że dzisiejsze popołudnie było wielką muzyczna ucztą, zapisze się w kronikach „Kołłątaja” złotymi zgłoskami…”

Organizatorem koncertu był wydział Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, przy udziale p. Marka Olejnika i I LO w Krotoszynie.

Specjalne podziękowania dla p. Romany Wyduby, za bezinteresowne nagłośnienie koncertu.


tekst W. Wronecki, foto E. Poczta.