Wirtualny spacer po urzędzie

Niesamowity potencjał uczniów ZSP 3 - drogą do międzynarodowej kariery zawodowej

Praktyki zawodowe w Niemczech, w których uczestniczyło 17 uczniów (kucharze i kelnerzy z Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum), odbywały się w terminie 9-16.02.2015.
Uczniowie zdobywali zawodowe szlify  w trzy- i czterogwiazdkowych restauracjach i hotelach, między innymi w  Spree-Wald Hotel, Wilmersdorfer Hof, Radisson Blue, Kartoffelkiste, Sorat Hotel, Waldhotel Rogossen, Landhotel Burg, Christinenhof Tauer.

Były one realizowane dzięki współpracy zawiązanej przez naszą szkołę z DEHOGA Brandenburgia, Stowarzyszeniem Hotelarzy i Restauratorów, którym bezpośrednio kieruje Prezes Olaf Schöpe.
Praktykantom zapewniono bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport. Większość z nich znakomicie poradziła sobie pod względem wiedzy i fachowych umiejętności.  
Od 8.04 do 6.05.2015 będą mieli szansę zaprezentować swój potencjał, kontunuując praktykę zawodową, za którą dodatkowo otrzymają wynagrodzenie. Ponadto będą mogli bezpłatnie brać udział w doskonaleniu języka niemieckiego na organizowanych dla nich kursach.  
Dzięki tym praktykom i zdobytemu doświadczeniu zawodowemu otwiera się przed nimi możliwość zrobienia kariery zawodowej poza granicami naszego kraju.

tekst i foto ZSP 3 Krotoszyn