Wirtualny spacer po urzędzie

Oddział Chemioterapii Dziennej w Krotoszynie!

W sobotę 21 lutego, w SPZOZ w Krotoszynie uroczyście otwarto Oddział Chemioterapii Dziennej.
Nowa placówka chemioterapii onkologicznej mieści się w budynku przy ul. Wł. Bolewskiego i jest przystosowana do udzielania wyspecjalizowanej pomocy medycznej mieszkańcom powiatu krotoszyńskiego jak również dotkniętym tą podstępną chorobą pacjentom z powiatów ościennych.

Dyrektor SPZOZ w Krotoszynie na stanowisku ordynatora nowo powstałej placówki zatrudnił doświadczonego onkologa z Wrocławia dr. Grzegorza Świątoniowskiego. Pan ordynator wraz z kilkuosobowym zespołem, stanowi gwarancję najwyższych standardów opieki nad pacjentami, a nowy oddział jest ratunkiem dla pacjentów z Krotoszyna i okolic, którzy do tej pory na specjalistyczne leczenie dojeżdżać musieli do dużych, odległych ośrodków.
W tym ważnym dla powiatu i jego mieszkańców wydarzeniu udział wzięli m.in. poseł na sejm RP Maciej Orzechowski, starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, burmistrz Kobylina Bernard Jasiński, sekretarz powiatu Krzysztof Kaczmarek oraz radni Rady Powiatu Krotoszyńskiego.

Tekst W. Wronecki, foto P.Wł. Płócienniczak