Wirtualny spacer po urzędzie

Wielki sukces piłkarzy z "Kołłątaja"

Reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie zostali mistrzami Wielkopolski w halowej piłce nożnej, w ramach LICEALIADY  Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA”. Kołłątajowcy, kwalifikując się do finału wojewódzkiego, wygrali kolejno mistrzostwa powiatu (Koźmin Wlkp.) i mistrzostwa rejonu (Kępno). Turniej finałowy, odbył się w Jarocinie 13 grudnia br. w hali sportowej ZSO. Wzięło  w nim udział 8 zespołów – mistrzów rejonów i dodatkowo wicemistrz rejonu Poznań miasto. Zespoły podzielono na 2 grupy eliminacyjne, gdzie grano systemem „każdy z każdym”.
W grupie II, reprezentanci Powiatu Krotoszyńskiego zmierzyli się z zespołami z III LO Poznań, LO Czarnków i ZSO Turek. Zajęli II miejsce i awansowali do półfinału, w którym po rzutach karnych (regulaminowy czas gry 2:2) pokonali 2:1 mistrza grupy I - Zespół Szkół Technicznych Poznań.
W meczu finałowym podopieczni  nauczyciela Waldemara Wandelewskiego pokonali swojego rywala grupowego LO Czarnków 1:0, zostając tym samym Mistrzami Wielkopolski. Dodać należy, że krotoszynianie nie byli faworytami tego turnieju, dlatego radość ze złotych medali była ogromna.
Organizatorzy turnieju najlepszym bramkarzem zawodów wybrali Dawida Kujawskiego z I LO Krotoszyn. Trofea sportowe zwycięzcom wręczał m.in. prezes Szkolnego Związku Sportowego "Wielkopolska" p. Zdzisław Urbańczyk.

Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego, dostrzegając sukcesy sportowe uczniów (VII miejsce w Wielkopolsce wśród szkół ponadgimnazjanych) i duże zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego I LO w Krotoszynie, na wniosek Krotoszyńskiego Szkolnego Związku Sportowego i wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu starostwa, przyznał szkole nagrodę w wysokości 1.500 złotych, z przeznaczeniem na sprzęt sportowy.
Gratulujemy!

Skład Mistrzów Wielkopolski:
Artur Kujawski br., Michał Paczków kap., Jędrzej Paczków, Szymon Wosiek, Mikołaj Śpitalniak, Adrian Kołomyjec, Jakub Kupczyk, Krzysztof Wujczyk, Łukasz Bartosz, Krystian Skorupa, trener – Waldemar Wandelewski.
 
W. Wronecki