Wirtualny spacer po urzędzie

Honory dla wyróżnionego policjanta

Aspirant Przemysław Marcinek z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie jest jednym z  laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Za pomoc okazaną ofiarom przemocy w rodzinie został nagrodzony przez Komendanta Głównego Policji. W piątek, 29 października 2010r.  przyjął także gratulacje od Rady Powiatu Krotoszyńskiego.

 

Aspirant Marcinek został zaproszony na sesję rady. W imieniu władz powiatu gratulacje złożyli mu - przewodniczący rady Stanisław Szczotka oraz wicestarosta Krzysztof Kaczmarek. Obecni na sali nagrodzili wyróżnionego policjanta gromkimi brawami. Przemysław Marcinek dziękując za docenieni jego pracy zwrócił uwagę na to, że przyznane wyróżnienie poczytuje jako dowód uznania dla całego zespołu ludzi, którzy na terenie powiatu współdziałają, by skutecznie interweniować w rodzinach, w których dochodzi do przemocy. Szczególnie podziękował pracownikom Zespołu Interwencji Kryzysowej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Asp. P.Marcinek jest laureatem kolejnej edycji konkursu ogłoszonego przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Z całej Polski napłynęło ponad 70 kandydatur, wyróżniono jedynie 5 funkcjonariuszy. Zgłoszenia pochodziły od osób, które bezpośrednio zawdzięczają policjantom skuteczne interwencje.