Wirtualny spacer po urzędzie

V Jubileuszowy Papieski Bieg Pokoju

W miniony czwartek, 21 października br. odbył się V Jubileuszowy Papieski Bieg Pokoju. Organizatorem biegu była dyrekcja i nauczyciele ZSP nr 3 w Krotoszynie, a patronat honorowy objęli starosta Leszek Kulka i burmistrz Julian Jokś.
Do rywalizacji na dystansie ok. 2.000 metrów stanęli gimnazjaliści i reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krotoszyńskiego. Impreza jak na jubileuszową przystało  miała doskonałą oprawę, a na otwarciu pojawili się zaproszeni goście w osobach: Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Szczotka, wicestarosta Krzysztof Kaczmarek,  asystent posła RP Macieja Orzechowskiego – Miłosz Zwierzyk oraz dyrektor ZSP nr 3 Krzysztof Grobelny.
Na starcie stanęło 180 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krotoszyńskiego.  (Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach.)
Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary i nagrody ufundowane przez starostę i burmistrza oraz innych sponsorów biegu. Ponadto wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród, które dodatkowo zakupiono z budżetu wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu starostwa.
Wyniki:
Kat. – gimnazja dziewczęta:
I m Dorota Borowczyk G-4
II m Beata Chrobot G-2
III m Katarzyna Bogdańska G-2
Kat. – gimnazja chłopcy:
I m Cyprian Owczarz – G-3
II m – Krzysztof Fabisiak G-2
III m Błażej Jędrkowiak – G-2
Kat. szkoły ponadgimnazjalne dziewczęta:
I m  Justyna Olejnik – I LO
II m Eliza Serafiniak – I LO
III m Roksana Konrady – ZSP 3
Kat. szkoły ponadgimnazjalne chłopcy:
I m Lucjan Polny – ZSP 1
II m Robert Baran – ZSP 3
III m Sebastian Chudy – I LO

w.w.