Wirtualny spacer po urzędzie

Sukces ekonomisty z ZSP 2 w Olimpiadzie Przedsiębiorczości

To ogromny sukces! Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie ma finalistę szczebla centralnego Olimpiady Przedsiębiorczości.
W pięciu miastach Polski: Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie, 5 marca 2015 r. odbyły się rozgrywki etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości, w których z ponad 1200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w zawodach wyłoniono 50 finalistów.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w etapie okręgowym wzięło udział 266 zawodników. Uczniowie konkurowali ze sobą w dwóch etapach zawodów – najpierw rozwiązywali test wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania oraz zagadnień zgodnych z tegorocznym hasłem Olimpiady jakim jest „Zarządzanie zmianą”.
Następnie, najlepszych 50 zawodników w każdym okręgu przystąpiło do zmagań zespołowych. Grupy analizowały studia przypadków, a następnie prezentowały przed Komisją Okręgową rozwiązanie jednego z nich. Do finału zakwalifikowano 10 uczestników w każdym okręgu.
Miło jest nam poinformować, że uczeń trzeciej klasy technikum ekonomicznego -  Bartosz Mencel zajął 6 miejsce i tym samym uzyskał kwalifikację do finału ogólnopolskiego Olimpiady. Na uczestników etapu okręgowego Olimpiady czekały nagrody w postaci uprawnienia do udziału w specjalnym kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz publikacje od Wydawnictwa Difin. 
9 kwietnia br. w finale Olimpiady w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych oraz nagrody rzeczowe będzie walczyć 50 najlepszych w Polsce ekonomistów. Wśród nich nasz ekonomista – Bartosz Mencel. 
Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół ponadgimanzjalnych, którego celem jest promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Hasło przewodnie X edycji to „Zarządzanie zmianą”.
Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu – przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów. Najlepsi zawodnicy otrzymają ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Więcej informacji: www.olimpiada.edu.pl